W Kędzierzynie-Koźlu ruszyły rowerowe patrole straży miejskiej

1

Funkcjonariusze kędzierzyńsko-kozielskiej straży miejskiej rozpoczęli patrolowanie miasta na rowerach.

Rowery na wyposażeniu gminnych mundurowych pojawiły się już w 2011 roku. W sumie to cztery jednoślady. W jednym czasie miasto mogą więc przemierzać maksymalnie dwa dwuosobowe patrole.

Jak w rozmowie z portalem KK24.pl zapowiedział komendant straży miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu Aleksy Ptaszyński, rowerowe patrole będą odbywać się przy sprzyjających warunkach przez cały okres letni.

Patrolowanie miasta z perspektywy rowerowego siodełka jest bardzo efektywne. Strażnicy mogą wjechać praktycznie wszędzie, a jednocześnie przemieszczają się szybko, dzięki czemu w krótkim czasie są w stanie sprawdzić na przykład tereny parków, gdzie w okresie letnim częściej dochodzi do wykroczeń. Są obecni także na ścieżkach rowerowych.

1 KOMENTARZ

  1. Wasza pseudoformacja mundurowa już dawno powinna być rozwiązana za nękanie mieszkańców, a za wasze etaty powinni wprowadzić do służby kilku dodatkowych policjantów. Profesjonalistów, a nie amatorów z wybujałym ego i zerową wiedzą prawną, za to wyszczekanych jak mój cziłała. Ale o czym tu mówić, jak Ptaszyński poszedł po najmniejszej linii oporu, nie widząc szans awansu w PP. Szkoda tylko,że taki mądry gość rządzi taką śmieszną formacją, stać go na więcej…

Skomentuj