W Kędzierzynie-Koźlu ruszyła zbiórka podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego

89

Nieco ponad trzy tygodnie dzielą nas od pierwszej tury wyborów prezydenckich. W całym kraju prowadzona jest zbiórka podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego, który jako jedyny z ubiegających się o urząd nie złożył jeszcze wymaganych list poparcia – nie startował w poprzednich wyborach. Swój sztab wyborczy Rafał Trzaskowski ma również w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie ruszyła zbiórka podpisów.

O godzinie 14 na kozielskim Rynku pojawili się dziś szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, a zarazem radny miejski Michał Nowak i Paweł Masełko, radny powiatowy i szef klubu radnych komitetu Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska w radzie powiatu. W ciągu kilku minut radnym udało się zebrać kilkadziesiąt podpisów, ale nie kryją oni, że apetyty są większe.

– Mamy kilka punktów stacjonarnych, gdzie można podpisać się pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego, można w tej sprawie dzwonić do mnie, jak i Roberta Węgrzyna, a nasze telefony są podane na fanpejdżu „Platforma Obywatelska w Kędzierzynie-Koźlu”. Wychodzimy też w teren, będziemy chcieli być widoczni we wszystkich centralnych punktach miasta. Odzew jest niesamowity, od rana odebrałem około 20 telefonów od ludzi, którzy chcą podpisać się pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Na Małgorzatę Kidawę-Błońską udało nam się zebrać ponad tysiąc podpisów, teraz, mimo skróconego czasu, mamy nadzieję na poprawę tego wyniku – opowiada Michał Nowak.

Wśród sympatyków PO zdarzały się osoby, które przyszły na Rynek z zebranymi podpisami wśród bliskich. Listy poparcia pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego będą zbierane w naszym mieście do niedzielnego wieczora.

– Zbieramy podpisy wśród swoich znajomych, sąsiadów i mieszkańców, którzy popierają kandydaturę Rafała Trzaskowskiego. Czasu jest mało, więc działamy ze zdwojoną energią – mówi Paweł Masełko.

Jak będzie wyglądała kampania prezydencka kandydata Koalicji Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu? Jak przyznaje szef lokalnych struktur Michał Nowak, czynione są starania, aby Rafał Trzaskowski osobiście pojawił się w naszym mieście.

– Z uwagi na ekstremalnie krótki czas kampanii będzie to jednak trudne. Jeśli nie uda nam się z samym kandydatem, to będziemy chcieli gościć u nas kogoś z jego ścisłego otoczenia. Gdy kandydatura Rafała Trzaskowskiego zostanie oficjalnie zarejestrowana, ruszymy z plakatami i banerami – opowiada Nowak.

Zbiórka podpisów na kozielskim Rynku potrwa do godziny 16. Z kolei od 16 podpis pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego będzie można oddać na placu przed starostwem powiatowym, gdzie na mieszkańców będzie czekać radny sejmiku wojewódzkiego Robert Węgrzyn.

89 KOMENTARZE

 1. Już się nie boją papieru zabójczego? Taki był dobrobyt za platfósów, że rudy kazał zaciskać pasa ludziom a sami sie dobrze bawili. Ruszcie mózgownicami trochę, zanim złożycie podpis.

  • Bardzo dobry komentarz. Już wpłacamy 30 groszy na twoje konto. Rób tak dalej, a po 100 komentarzach dostaniesz w nagrodę zdjęcie prezesa z posrebrzanej ramce imitującej dwie wieże.

   • Nie wiem czy się zgrywasz, czy rżniesz głupa? Przypomnij sobie zieloną wyspe za rządów swoich pupili, zanim coś spłodzisz..

    • Tutaj nic nie pomoże,to są byli ubecy ,ich napływowi za wschodniej flanki rodzice i ich dzieci. Zostali kołem oderwani od koryta (ubeckie emerytury zrobiły ciach) więc kwiczą .A „radina” musi im wtórować.Żadne logiczne argumenty nie dotrą do tych płytkich zwoi mózgowych. Tak jak pisałem,to jest instynkt, jak świnie do koryta.

 2. Ludzie się tak przyzwyczaili do tego syfu co się dzieje, że wybierają miedzy dwiema partiami, które zniszczyły ten kraj na całego, zamiast dać szansę komuś, kto jeszcze nie był u władzy… Dlatego demokracja jest zła.. Większość nigdy nie ma racji!

  • Trafny komentarz, niestety obecnie nie ma alternatywy. Jedyna partia której program w większości jest zgodny z moimi poglądami jest skrajnie nacjonalistyczna.

 3. Nie martwcie się, że Rafałka nie będzie, może przynajmniej przyjedzie Budka Suflera. Głosujmy na Dudę – na postęp i rozwój, a nie na salon Okrągłego Stołku.

  • Haha, dobry żart. „Na postęp i rozwój” – uśmiałem się. Rząd powinien przede wszystkim myśleć o przyszłości, a nie pod pozorem dobrobytu doprowadzać kraj do ruiny.

  • Durny komentarz, widać że wyborca PIS. Niestety prawda jest taka, że tę partię wybierają ludzie mocno ograniczeni umysłowo.

   • Cóż za mądry komentarz, widać że wyrborca PO. Niestety prawda jest taka, że tę partię wybierają ludzie bez umysłu. Cały platfus.

    • Nie mam pojęcia dlaczego zwolennicy obu partii sądzą, że jak ktoś nie jest za PIS to jest za PO i na odwrót. Ale jak wspomniałem w poprzednim komentarzu – bieda umysłowa, chyba oczekuję zbyt wiele od niewykształconych i po prostu głupich ludzi.

 4. Trzeba być idiota żeby dawać głos na tego kandydata. Już w Warszawce się narządził ? „Burdla” tylko zrobił.
  Jak taki ma zarządzać krajem ? Prawda jest taka ,że brak godnego kandydata. Czy to PIS, czy PO, czy SLD, oni są tylko dla siebie.

  • Tobie mówimy do widzenia. Jeszcze niech poszczeka trzask głośniej w tvnie i poszydzi z ludzi. To ma być prezydent. Śmiechu warte.

 5. Trole PiS-owskie z wypiekami na twarzy piszą te komentarze ale jak to wytłumaczyć że tak „kochany”PiS jeszcze nie wygrał wyborów w.K-K?

  • Trole Platfus-owskie z wypiekami na tyłku piszą te komentarze ale jak to wytłumaczyć że taka „znienawidzona”PO zawsze wygrywała wybory w.K-K? Po prostu zaścianek jeszcze. Cywilizacja tu nie dotarła. Tak dobrze było w kraju jak platfuski były u władzy. Kraina mlekiem i miodem płynąca. Aż chciało się żyć na zielonej wyspie.

 6. Pełny profesjonalizm – pisanie na ławkach i kolanach… Jeżeli tak przygotowują się do zbierania podpisów, to aż strach myśleć, jakby rządzili Polską… A ten klęczący starszy pan i cieszący się radny Nowak – żenujące.

 7. Oj tam, oj tam. Ludzkość pisze na forach, że te 100 tys podpisów można sobie kupić, bez żadnego problemu. Ale rozumiem, że (jak mawiał Nikodem Dyzma) – trochę pucu nie zaszkodzi – i trzeba pokazać jak tłumy walą drzwiami i oknami, garnąc się do podpisywania. Teraz na dublera

 8. Niestety w miastach wysoko uprzemysłowionych jest dużo ex-komunistów i ich dzieci oraz wnuków czyli dzisiejszych POKO dlatego ciężko przebić się innym kandydatom.
  Pan Rafał niech zbawia Warszawę ma tam dużo do „zrobienia” a rządzenie niech zostawi dobrej zmianie.

 9. Jak z najbliższego otoczenia Trzaskowskiego, to może zaproście sobie Rabieja. Akurat pasuje do was wizerunkowo.
  A ci starzy partyjni działacze na zdjęciach dodają kolorytu.

 10. Dobrze że rynek wyremontowany i ławki są…taka właśnie będzie prezydentura p. Trzaskowskiego – na kolanie będą podpisywane ustawy.

   • @Rychu, taki tam…. W 4 godziny podpisana ustawa – to świetnie, tak dziala sprawne Państwo, a nie „d… i kamieni kupa” wg PO. Masz obsesję na punkcie PIS, rozumiem to – pewna Telwizja i Gazeta żyją z takich jak ty. Jeśli nie wyjdziesz poza ten zaklęty krąg, nie zrozumiesz, czym jest III RP, Polska hybrydowa i salon Okrągłego Stołu. Nie pozwólmy na kolejną „nocną zmianę” i ponowną dewastację państwa oraz zastój. Głosujmy na Dudę!

 11. Obecnie jedynym kandydatem dla Polski to kawaler Biedroń, nie ma baby na głowie i kraj nie wyda kilkunastu tysięcy na apaszki jak obecnie na Hałskornik Dudę wydałem.
  Wolę by ta kasa poszła na przelew jak u Kwacha czy na nowe żyrandole ale na apaszki, no kurła Janusz, Grażyna czy wy tego nie widzicie?

  • Sam jesteś budyń! Oddać głos na Potrzaskanego, któremu ślepia świecą się od złości (a i pewnie jeszcze czegoś innego)… nigdy!

  • Kulturę osobistą i dobre wychowanie wynosi się z domu rodzinnego. Pod warunkiem, że był tam dawany dobry przykład. Szkoda, że tego nie doświadczyłeś.

 12. Ja tam nie chcę nic mówić, ale Trzaskowski PIĘKNIE strzelił sobie w kolano😉 Powiedział że :
  „Jeżeli PiS chce pomagać przedsiębiorcom, to powinien to robić sam”.

  Takiego numeru to nawet nie wywinęła Kidawa😀😂 TVP powinna przypominać tę wypowiedź 24 godziny na dobę

 13. Brawa dla p. Masełko za przestrzeganie reżimu sanitarnego i noszenie maseczki! Niestety ludzie dają się sterować dyrektywom rządu i nie myślą samodzielnie. Epidemia trwa, więc zadbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych.

  • Pan Masełko jak reszta radnych PO-KO pokazała jak wygląda zadbanie o ” bezpieczeństwo swoje i innych.” :)))

  • Zgadza się. Rozwiązał sprawę w banalny sposób. Spokojnie udawał, że coś robi, aż rząd (czyli PIS) załatwił sprawę. Po wszystkim Pan prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił wspaniałomyślnie Warszawa poradziła sobie. Typowe dla PO-KO. :))

 14. NIGDY nie oddam mojego najcenniejszego głosu na podnóżek wiecznego kawalera czyli na Du Dę. Adrain (a tak go nazwał Kaczyński, bo zapomniał jak nazywa się jego podnóżek) to nie jest poważny człowiek. Gość krzyczy na mównicy jak Adolf, dowcip ma bardziej drętwy niż Bronek. Sprawnie bez refleksji udaje sprawne państwo, podPiSuje wszystko co mu podsuwają. Nie żal mi tego człowieka, bo jeszcze trochę pożyje ale zostanie mu tylko odwiedzanie KGW, UTW* tam będzie mógł spotkać się ze swoim elektoratem.

  Niech wygra, spokojnie mi to nie wadzi, Niemiec mi płaci w €, patrzę na to spokojnie z szklaneczką drogiego whiskey, zagryzam szynka ze Szwarcwaldu, 3×500 idzie na konto ale odkładam po zamianie na € i ich nie zużywam bo za 15-18 lat będą miały na start.

  Fajnie, że KK jest reprezentowane na tym forum przez „inteligentnych, bystrych” ludzi oddanych sprawie jedynej parti, maja mało okazji by się poPiSać i została im tylko klawiatura. Fajny mam tu taj ubaw z waszych wąskich horyzontów. Prezes was potrzebuje a później jak zawsze wypluje z pogardą, bo dawno takiej hołoty nie spotkał. Macie oddać głos i nie przeszkadzać, tak powiedział.

  pozdrawiam, miłego weekendu

  *
  Koło Gospodyń Wiejskich
  Uniwersytet Trzeciego Wieku

  • @Rychu, taki tam…. Nic nie zrozumiałeś, co napisałem wcześniej. Szydzisz i obrażasz to jedyne, co Ci zostało. Żal mi Ciebie – tyle frustracji- ona Cię zatruwa. A wreszcie dziala sprawne Państwo, a nie „d… i kamieni kupa” wg PO. Jeśli nie wyjdziesz poza ten zaklęty krąg, nie zrozumiesz, czym jest III RP, Polska hybrydowa i salon Okrągłego Stołu, czyli obecna totalna opozycja. My nie pozwólmy na kolejną „nocną zmianę” i ponowną dewastację państwa oraz zastój. Głosujmy na Dudę!

 15. Pupilek Żyda Sorosa będzie dbał o Polskę i Polaków, jak mało kto. Naiwnych nie sieją, sami się rodzą. Przecież goguś, to jest antypolski element. Im w Polsce i Polakom żyje się lepiej, tym bardziej krew zalewa POKOpanych. Teraz trzeba będzie przez tydzień wietrzyć rynek PO tych towarzyszach.

 16. więcej PiSu, więcej PiSu, PiS ma być wszędzie, w urzędzie, na każdej gębie, na udzie i w Du dzie

  Więcej wpisów, WIĘĘĘĘCEJ kurła, pisać pisać pisać !!! nie spać, Moskwa czeka na Was Towarzysze nieDobrej Zmiany

  no dawajta dawajta wpierjot !

 17. Do @Xxx. Twój nick „Xxx” jedynie kojarzy się z filmami erotycznymi i pornograficznymi. Poleciłbyś nowości z lesbijkami radnemu wojewódzkiemu Robert Węgrzyn ( z PO-KO ). On lubi oglądać takie rzeczy. Rozumiesz, trzeba propagować postęp społeczny i wartości europejskie. :))

   • Ups, nie mam szefa. Skoro masz potrzebę dzielenia się filmami to udostępnij je w internecie. Oczywiście nie zapomnij o prawach autorskich. :)))

    • no właśnie wyszła twoja niska świadomość tego co się z tobą dzieje w realu. Tak, tak, masz szefa który kiedyś w dzieciństwie coś zobaczył i teraz myśli, że to było rodeo.

     • :))) Masz problem z zrozumieniem tekstu. Słabiutki uczeń jesteś. Zamieść te filmy w internecie. Może dostaniesz propozycję i zarobisz pieniądze, wówczas nie będziesz miał szefa w realu i wirtualnie. Powodzenia. :)))

  • Pomyłka w myśleniu. W tych sprawach z żoną jesteśmy bardzo zadowoleni i nie potrzebujemy takich filmików. :)))

     • Skoro nie siedziała, to leżała. Splawiając cię trzeci tydzień bólem glowy. Za kilka dni powie, że głowa ja już nie boli, ale właśnie ma okres. A tobie zostaną tylko filmiki xxx.

     • Do @Xxx. Popatrz wyżej, odpowiedz ta sama :”niech żyje Kędzierzyn-Koźle 6 czerwca 2020 at 18:21.” Następnym jesteś, mający problem z zrozumieniem czytanego tekstu. :)))

  • Poleciłeś już nowości z lesbijkami radnemu wojewódzkiemu Robert Węgrzyn ( z PO-KO ) ??? Masz możliwość wyjątkowego wykazania i podlizania się. :)))

 18. Zwracam się do władz miasta Kędzierzyna -Koźla…Kiedy w końcu wybudujecie porządną Izbę Wytrzeźwień…Bo na wskazaniu , człowiek niema gdzie się przespać , z ławek i krzaków przegania nas Straż Miejska…

 19. Moi towarzysze z „niech żyje KK”, „jaka szkoda”, że tylko Duda<3 jest właściwym kandydatem, musi on wygrać bo zabiorom pincet i pić nie będziem mogly "1/2 litra". Miasto przyjazne mniejszościom kolorowym jest w całości za Dudom<3.
  Tu ludzie "z Koźla" mogą czuć się pewnie, że nikt z komisariatu nie ucieknie bo jest klimatyzacja i okna som pozamykane, co wywołało "śmiech na sali" Sejmowej. "Pisiorek i Platfus" muszą kilka razy dziennie iść se ulżyć, ale temu z góry kapie i ten na dole ma złoty deszcz.
  W szkołach będzie przez Czosnkowskiego edukacja intymna prowadzona przez dragQueen, widziałem w wiadomościach TVP, ale nie płacę abonamentu. "Gerwazy" wraz z kolegą od szklanki, bohater PT litewskiego pisarza AM, żyje przeszłością, nie chce zaakceptować zmian.

  pisał to ja elita III RP czyli Zdradziecka Morda i Hamska Chołota

Skomentuj