W Kędzierzynie-Koźlu ruszyła druga tura wniosków na zakup węgla po preferencyjnej cenie

4

W gminie Kędzierzyn-Koźle ruszyła możliwość składania wniosków w drugiej turze o zakup węgla w preferencyjnej cenie. Do mieszkańców trafi on za pośrednictwem spółki SAM-BUD-ROL z Gogolina, z którą gmina podpisała porozumienie.

Kupić węgiel po preferencyjnej cenie będzie mogła osoba fizyczna z gospodarstwa domowego, która jest uprawniona do dodatku węglowego. Cena tego paliwa stałego wyniesie nie więcej niż 2 tysiące złotych brutto za tonę.

Zainteresowani mieszkańcy w pierwszym kroku muszą otrzymać zaświadczenie, że są uprawnieni do zakupu takiego węgla. Wniosek o jego wydanie można składać pisemnie pocztą, mailem lub osobiście w kozielskim magistracie. Odpowiedni druk można pobrać za pośrednictwem strony: https://bip.kedzierzynkozle.pl/artykul/1512/23814/informacja-o-zakupie-preferencyjnym-wegla-kamiennego-przez-gospodarstwa-domowe-z-terenu-kedzierzyna-kozla.

Gdy otrzymamy zaświadczenie z numerem, kontaktujemy się z firmą SAM-BUD-ROL, która przyjmuje od mieszkańców drogą elektroniczną, telefonicznie lub pisemną zamówienia określające rodzaj węgla (orzech, ekogorszek, groszek).

4 KOMENTARZE

    • Haha kupowałem z ppg i za sam transport zapłaciłem 1000 zł za 2 tony !!!! ..ale widzę ty krytyk Nowosielskiej jesteś !!!! Ale ok .a transport płaci kupujący i wynosi 30 zł !!

  1. Hahaha ….a ja wiem że jeszcze za tamten rok nie sprzedali bo mieli tylko 400 ton i teraz czekają ..może tydzień może dwa tyg. ….przed świętami węgiel leżał ale nie było papierów na niego ..i tak rząd miesza i robi ludzi w CH…a !!!!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj