W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczyna się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Sprawdź harmonogram

5

W dniach 8 -14 listopada 2021 roku w naszym mieście odbędą się wydarzenia związane ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości. Koordynatorem tego projektu jest Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o.

Jak twierdzą przedstawiciele koordynatora, to ważna inicjatywa, z którą wracają do mieszkańców po dwóch latach. W tym roku odbędzie się już 14 edycja tego projektu, pod hasłem: „Biznes Jutra”.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku, w 170 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na popularyzowaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty oraz konkursy.

Mając na uwadze obostrzenia pandemiczne, zwiększające się ryzyko zachorowań na Covid19 postanowiliśmy, że w tym roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbędzie się na zasadach hybrydy, tj. w formie on-line oraz częściowo stacjonarnie – tłumaczą organizatorzy.

W programie m.in. cykl audio prelekcji znakomitej trenerki biznesu (na stronie internetowej www.kkpp.pl w zakładce „Tydzień Przedsiębiorczości” ) skierowany do menadżerów firm, przyszłych menadżerów, nastawiony na pracę w obszarze samorozwoju, kierowania rozwojem zespołów, z ukierunkowaniem na indywidualną efektywność – zawsze ważną, szczególnie istotną w dzisiejszych wymagających, weryfikujących, dynamicznych i zmiennych czasach. W każdym z siedmiu proponowanych odcinków cyklu pn. „7 Nawyków skutecznego działania wg koncepcji Stephena Coveya” trenerka odniesie do jednego nawyku.

W obszarze wspierania nauczania przedsiębiorczości, dla uczniów ostatnich klas szkół średnich przygotowane zostały warsztaty pn. „Mówię, słucham, współpracuję”, których celem jest spojrzenie na umiejętność właściwego wykorzystywania słów, umiejętnego komunikowania, aktywnego i empatycznego słuchania, świadomości emocji towarzyszącym relacjom oraz tworzenia zasobów do efektywnego budowania relacji międzyludzkich, funkcjonowania w zespołach – współpracy. To pilotażowy projekt, który KKPP – przy zainteresowaniu młodzieży – chciałby realizować cyklicznie poszerzając grupę chętnych do współpracy i rozwoju uczniów.

Podczas ŚTP nie może zabraknąć również przestrzeni do pracy indywidualnej. Zatem, w zakresie wspierania edukacji przedsiębiorczości, nagradzania kreatywności, budowania wartościowych postaw, wzmacniania obszaru argumentacji ale i odporności psychicznej, KKPP kierujemy zaproszenie do młodzieży szkół podstawowych oraz średnich. To dla nich KKPP przygotował dwa wymagające ale i ciekawe konkursy. Pierwszy z nich ma na celu promocję Miasta Kędzierzyn-Koźle, drugi natomiast zdobycie i doskonalenie umiejętności wystąpień publicznych.

Szczegóły i Regulaminy na naszej stronie: www.kkpp.pl w zakładce „Tydzień Przedsiębiorczości”.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Których fundatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego – region opolski.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz Starosty Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. Patronat Medialny sprawują: Portal KK24.pl, Lokalna24.pl, Nowa Gazeta Lokalna, Tygodnik Lokalny 7 Dni, Radio DOXA, Radio Park. Sponsorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego – region opolski.

Harmonogram:

Poniedziałek, 8 listopada 2021 r.:
Auto prelekcja – „7 Nawyków skutecznego działania wg koncepcji Stephena Coveya”.
Odcinek 1 – „ Bądź proaktywny(a)” – www.kkpp.pl (Tydzień Przedsiębiorczości)

Warsztaty dla młodzieży – „Mówię, słucham, współpracuję”
8:30 – 11:00 – I Liceum Ogólnokształcące – 18 uczestników12:00 – 14:30 – I Liceum Ogólnokształcące – 18 uczestników

Wtorek, 9 listopada 2021r.:
Auto prelekcja – „7 Nawyków skutecznego działania wg koncepcji Stephena Coveya”.
Odcinek 2 – „Zaczynaj z wizją końca” – www.kkpp.pl (Tydzień Przedsiębiorczości)

Warsztat dla młodzieży – „Mówię, słucham, współpracuję”
8:30 – 11:00 – II Liceum Ogólnokształcące – 18 uczestników
12:00 – 14:30 – II Liceum Ogólnokształcące – 18 uczestników

Środa, 10 listopada 2021r.:
Auto prelekcja – „7 Nawyków skutecznego działania wg koncepcji Stephena Coveya”.
Odcinek 3 – „Rób najpierw to, co najważniejsze” – www.kkpp.pl (Tydzień Przedsiębiorczości)

Czwartek, 11 listopada 2021r.:
Auto prelekcja – „7 Nawyków skutecznego działania wg koncepcji Stephena Coveya”.
Odcinek 4 – „Myśl w kategoriach wygrana-wygrana” – www.kkpp.pl (Tydzień Przedsiębiorczości)

Piątek, 12 listopada 2021r.:
Auto prelekcja – „7 Nawyków skutecznego działania wg koncepcji Stephena Coveya”.
Odcinek 5 – „Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumiany(a)” – www.kkpp.pl (Tydzień Przedsiębiorczości)

Sobota, 13 listopada 2021r.:
Auto prelekcja – „7 Nawyków skutecznego działania wg koncepcji Stephena Coveya”.
Odcinek 6 – „Synergia” – www.kkpp.pl (Tydzień Przedsiębiorczości)

Niedziela, 14 listopada 2021r.:
Auto prelekcja – „7 Nawyków skutecznego działania wg koncepcji Stephena Coveya”.
Odcinek 7 – „Ostrzenie Piły” – www.kkpp.pl (Tydzień Przedsiębiorczości)

5 KOMENTARZE

  1. W dniach 8 -14 listopada 2021 roku w naszym mieście odbędą się wydarzenia związane ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości. Koordynatorem tego projektu jest Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o. – Oto pierwsze zdania z powyższego artykułu. Park Przemysłowy – wolne żarty. O jakiej przedsiebiorczości mowa bo w tym mieście nic sie nie dzieje a ta dziwna spółka bierze tylko szmal za nic.
    Tak samo ten harmonogram czyli gadka o niczym ale zapłacić prelegentą trzeba. I w ogóle cała ta inicjatywa to jakaś czeska komedia.

  2. Oj tam , oj tam masoni zlecą się do KK . Ludzie Polska wraz z tzw. instytucjami państwowymi łącznie ze służbami oraz urzędami gmin są zarejestrowane jako spółki prawa handlowego czyli są oni niewolnikami korporacyjnymi łącznie z politykami.
    Pozdrowienia z gór od byłej mieszkanki Kędzierzyna

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj