W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęła się wielka wymiana latarni. Inwestycja za ponad 5 mln zł

11

Rozpoczęły się prace związane z kompleksową modernizacją oświetlenia ulicznego na terenie Kędzierzyna-Koźla.

Pierwsze prace realizowane są na ulicy Wyspiańskiego. W związku z nimi mogą występować chwilowe, niewielkie utrudnienia w ruchu.

Realizowane zadanie polega na wymianie istniejących opraw oświetleniowych na nowe oparte na technologii LED oraz wykonaniu zintegrowanego systemu zarządzania oświetleniem, co pozwoli na lepsze i efektywniejsze doświetlenie ulic oraz znacznie ograniczy zużycie energii elektrycznej.

Projekt zakłada wymianę ponad 2500 opraw i ponad 500 słupów. Jego wartość to ponad 5,3 mln zł. Zadanie jest dofinansowane ze środków unijnych.

MN

11 KOMENTARZE

  1. Może przy okazji zlikwidować te SŁUPY NA WĄSKICH CHODNIKACH!! 😠

    Chodnik ma 80cm szerokości, z czego POŁOWĘ zajmuje słup latarni😕 Nawet nie można przejechać wózkiem z dzieckiem, a wózki inwalidzkie zasuwają jezdniami.

    Kiedyś w takich miejscach ,lampy były przymocowane do budynków😕

  2. Ile kosztowało nas obywateli roczne utrzymanie tych latarni ?, jaki był koszt za energie?, czy 5 te nie wystarczyłoby na 100 lat świecenia?, czy to inwestycja czy za dużo kasy ma miasto?.

    • Pieniądze miasto ma to wymienia, żeby na przyszłość było oszczędniej i było więcej pieniędzy, tu nie chodzi o to na ile Straczy 5 mln. Cały świat jest w ledach ale kk ma być zachowany

  3. Szkoda, że do remontów lokalnych dróg miejskich nie ma kto dofinansować! Ledowe „latarnie” nie uchronią prze uszkodzeniem samochodu, jak wpadnie w zalaną dziurę na drodze. Np. z Lenartowic do Cisowej!

  4. Te latarnie to kpina ,świecą tyle co żarówka w ‚d upie”. Ciekawe że na taki chłam są pieniądze. teraz na tych ulicach jest ciemno jak by nie było latarni , PO CO TO G OWNO.

Skomentuj