- Nie warto odkładać realizacji marzeń. Masz pomysł, działaj i nie zrażaj się potknięciami - w hali Azoty przekonywał dziś rówieśników przedsiębiorczy nastolatek Krystian Gontarek

Pierwsze wydarzenia w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na Opolszczyźnie, którego gospodarzem jest Kędzierzyn-Koźle, za nami.

Już od rana w hali Azoty przy ulicy Mostowej w Kędzierzynie-Koźlu trwają wydarzenia skierowane do dzieci i młodzieży. Zorganizowano „Wielkie targi rozmaitości”, podczas których nauczyć można było się podstaw negocjacji i sprzedaży. Ogłoszono także m.in. wyniki konkursu filmowego „Przedsiębiorczość oczami przedszkolaka”. O godz. 10 oficjalnie otwarto Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, czego dokonała prezydent Sabina Nowosielska, której towarzyszył Wiesław Skwarko, prezes KKPP – główny koordynator. wydarzenia.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że Światowy Tydzień Przedsiębiorczości otwieramy właśnie w Kędzierzynie-Koźlu – powiedziała Sabina Nowosielska. – To będą dni osób aktywnych, przedsiębiorczych i niebojących się ryzyka. Mam nadzieję, że każdy w bogatym programie wydarzeń znajdzie coś dla siebie – dodała.

Inauguracyjne wystąpienie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości należało do 14-letniego Krystiana Gontarka, który, jak sam siebie określił, jest dzieckiem uczącym dzieci. O nim natomiast najczęściej mówi się, że to najmłodszy startupowiec w Polsce, czyli osoba wymyślająca nowe koncepty biznesowe i wprowadzająca je w życie – to na przykład serwis internetowy dla osób wymieniających się nietrafionymi prezentami. Krystian opowiadał o tym, jak sam odnalazł w sobie żyłkę przedsiębiorczości i mimo wielu potknięć i niepowodzeń z determinacją realizował pomysł na siebie. To się opłaciło. Odniósł sukces, a dziś dzieli się z rówieśnikami swoimi doświadczeniami i radzi, co zrobić, aby zacząć przekuwać marzenia w sukces. Pierwsze projekty warto zacząć realizować już jako nastolatek lub po prostu rozejrzeć się za dorywczą pracą w wakacje. Każda praktyka jest cenna.

– Wiedza i doświadczenie zdobyte nawet podczas prostych zajęć, może przydać się w przyszłości. Może wpaść nam do głowy superpomysł i możemy go zacząć realizować. Zrobić może to każdy i jeśli odnajdzie w sobie pasję do tego, co robi, ma duże szanse na odniesienie sukcesu – Krystian przekonywał rówieśników zgromadzonych w hali Azoty.

W ramach części przedpołudniowej odbyła się również debata o szansach i zagrożeniach dla młodych przedsiębiorców. Dziś jeszcze o godz. 14.10 w hali Azoty odbędzie się inauguracja Tygodnia tym razem skierowana do dorosłej publiczności. O godz. 14. 30 wykład wygłosi prof. Leszek Balcerowicz. Później zaplanowano także m.in. podpisanie listu intencyjnego w sprawie otwarcia przez Grupę Azoty ZAK „Centrum aplikacji OXO”.

1 KOMENTARZ

Skomentuj