W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Rozmawiają o biznesie w zmieniającym się świecie

4

W Hotelu Hugo w Sławięcicach rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Czeka nas kilka dni pełnych wiedzy z obszaru przedsiębiorczości, zarzadzania i innowacji oraz  możliwość spotkań z praktykami biznesu.

Tegoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to przede wszystkim nieco inne spojrzenie na zarządzania firmą, to przede wszystkim spojrzenie przez pryzmat trudnych czasów, które zmieniły postrzeganie rozwoju, funkcjonowania i współpracy w biznesie. Celem inicjatywy realizowanej przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy jest udostepnienie wszystkim zainteresowanym dostępu do wiedzy z obszaru przedsiębiorczości, zarzadzania i innowacji

Zawsze organizujemy to wydarzenie z ogromną przyjemnością, traktując jak prawdziwe wyzwanie, realizując takie pomysły i projekty, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie naszych partnerów biznesowych, jak i młodzieży, która stoi u progu podejmowania ważnych decyzji. Treści, które przygotowujem, wspierają ten proces – mówi Alicja Górska, prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego.

Na plan pierwszy tegorocznego Tygodnia Przedsiębiorczości wysuwają się umiejętności miękkie. Kiedyś stawialiśmy przede wszystkim na wskaźniki, realizowaliśmy projekty, chcieliśmy osiągać wyniki. Byliśmy twardzi, silni, przebojowi i to wszystko oczywiście jest ważne, jednak świat się zmienia, pandemia nauczyła nas innego podejścia, stawianie na zespół, na synergię zespołu, na indywidualne podejście do potrzeb pracownika. Jest w tym również ważna rola lidera, taka miękka, empatyczna, bo wiadomo, że zespół może więcej i razem dojdzie dalej. To stawianie na człowieka, dostrzeganie go, powiedzenie mu dobrego słowa, dostrzeżenie go jako jednostkę indywidualną – dodaje Alicja Górska.

Tegoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości wraz z prezes Alicją Górską otworzyli wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Wojciech Jagiełło i wicestarosta Józef Gisman.

Pierwszym prelegentem była Ilona Stawczyk, która poruszyła wiele ważnych kwestii w temacie menadżerskich kompetencji przyszłości. Kolejne zagadnienie to „Pokolenia obecne na rynku pracy – czego oczekują i jak wykorzystać ich potencjał”. Przedstawiła je Izabela Celejewska. Omówiono sytuację na rynku pokoleń – od baby boomers do zoomersów. Najważniejsze elementy w komunikacji rekrutacyjnej  – czyli jak odpowiedzieć na oczekiwania kandydata. Idea diversity i inclusion – czyli po co budować zespoły zróżnicowane. Synergia międzypokoleniowa – w jaki sposób wykorzystać potencjał poszczególnych grup.

Dr Rafał Trzaska poruszył temat: „Przemysł 4.0 – wyprzedź konkurencję” –
Transformacja w kierunku Przemysłu Przyszłości. Od uświadomienia po wdrożenie (kompleksowa i zrównoważona ścieżka zmian). Korzyści z transformacji. Fabryki Przyszłości – przykłady wdrożeni.

Przedstawiono też plany BGK dla wsparcia projektów rozwojowych w kierunku Przemysłu Przyszłości.

Plan na kolejne dni Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości:

Środa, 16 listopada 2022r.
9:00 – 11:00
Wykład dla młodzieży – „Bezpieczeństwo w social mediach”
Izabela Celejewska – Marketing i PR Manager w segmencie B2B.
Posiada długoletnie doświadczenie w realizacji dużych kampanii ATL-owych oraz prowadzeniu marek, w tym marek korporacyjnych. Z pasją udowadnia, że niezależnie od branży – nie ma sprzedaży bez marketingu i nie ma marketingu bez produktu.
Miejsce: Biurowiec KKPP, ul. Szkolna 15, 47-225 Kędzierzyn-Koźle

Czwartek, 17 listopada 2022r.
16:00 – 20:00
Konkurs „Porażka pierwszym krokiem do sukcesu”
16:00 – 16:10 przywitanie uczestników i gości
16:10 – 19:10 prezentacja wystąpień
19:10 – 19:30 przerwa, poczęstunek, obrady komisji
19:30 – 19:45 „Moja droga do sukcesu” – wystąpienie motywacyjne – Małgorzata Rdest,
wiceprezes Zarządu EMKA S.A. oraz profesjonalny kierowca wyścigowy
19:45 – 20:00 wręczenie nagród Laureatom Konkursu
Miejsce: Hotel SOLIDARIS, ul. Ludwika Waryńskiego 5, 47-223 Kędzierzyn-Koźle

Piątek, 18 listopada 2022r.
09:00 – 14:30
Warsztaty rozwojowe dla młodzieży „I co dalej? Jak wybrać dla siebie kierunek rozwoju zawodowego”
Elżbieta Barciak – coach i trener rozwoju osobistego
Grupa I – 9:00 – 10:30
Grupa II – 11:00 – 12:30
Grupa III – 13:00 – 14:30
Miejsce: Centrum Obsługi Inwestora, ul. Wojska Polskiego 16f, 47-220 Kędzierzyn-Koźle

Wydarzenia objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta oraz Starosty Powiatu.
Partnerzy: Bank Gospodarstwa Krajowego, Europe Direct Opole, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, EMKA S.A., Forystek&Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni, ARKADIA Przedsiębiorstwo Doradztwa Podatkowego i Ekonomicznego, FOOSUNG Poland, ELIN Instalacje.

4 KOMENTARZE

  1. Rozmowy o biznesie… Jakieś jaja. Chyba polega to jak oszukać pracowników by pan prezes mógł sobie kupić nową furę czy wyjechać z kochanką na …. Czemu nikt nie mówi o coraz niższych zarobkach pracowników, czy coraz więcej pracy za te same pieniądze lub masowe zwolnienia ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj