W Kędzierzynie-Koźlu powstanie zupełnie nowe osiedle domów jednorodzinnych

4
Budowa nowego osiedla domów jednorodzinnych ma ruszyć na przełomie 2018 i 2019 roku.

Już w przyszłym roku na terenie Kędzierzyna-Koźla powstać ma nowoczesne osiedle. Inwestor planuje budowę 119 domów jednorodzinnych o powierzchni około 120 mkw. każdy.

Pierwotnie inwestycja miała być realizowana jeszcze w 2018 roku, ale opóźnienia związane z uzyskaniem wszelkich niezbędnych dokumentów i pozwoleń przesunęły termin rozpoczęcia prac na przełom 2018 i 2019 roku. Inwestor jest już w posiadaniu ziemi, pozyskał też niezbędne pozwolenia na odlesienie i odrolnienie terenu pod budowę osiedla.

Domki mają stanąć w Cisowej na wylocie z osiedla w kierunku Miejsca Kłodnickiego. Inwestor planuje budowę 119 piętrowych budynków o powierzchni około 120 mkw. Większość z nich będzie można rozdzielić na dwa odrębne mieszkania – do części parterowej przynależeć ma mały ogródek, piętro będzie zaś dysponować tarasem.

Do każdego z domów przypisane będą miejsca parkingowe, do osiedla doprowadzona zostanie również nowa droga. Trwają prace koncepcyjne nad wyborem źródła zasilania w ciepło – inwestor prowadzi rozmowy z Miejskim Zakładem Energetyki Cieplnej dotyczące budowy pompy ciepła. Osobno prowadzone są ustalenia dotyczące gazyfikacji osiedla, z czego skorzystać mogliby też pozostali mieszkańcy Cisowej.

Zgodnie z zamierzeniami inwestora, budowa osiedla ma rozpocząć się na początku przyszłego roku i może potrwać około trzech miesięcy. Domy prawdopodobnie będą budowane w technologii modułowej. W ciągu najbliższych tygodni inwestor ma przedstawić gotową wizualizację osiedla i bliższe plany co do jego budowy.

4 KOMENTARZE

  1. Idiotyczny pomysł, by podział był na parter i piętro. Hałaśliwy sąsiad na górze to koszmar. Bliźniaki są lepszym rozwiązaniem.

Skomentuj