W Kędzierzynie-Koźlu powstanie kolejna tężnia solankowa. W sumie będą aż trzy

11

W ramach budżetu obywatelskiego w Kędzierzynie-Koźlu powstanie trzecia już mini tężnia solankowa. Instalacja stanie w Koźlu, w sąsiedztwie Publicznego Przedszkola nr 21. Miasto przygotowało trzy różne warianty inwestycji, a przy jej wyborze pomogą mieszkańcy.

Konsultacje w sprawie budowy mini tężni odbędą się w najbliższą środę (24.02) o godzinie 16:30 w sali nr 229 urzędu miasta przy ul. Piramowicza 32. Podczas spotkania urzędnicy przedyskutują z mieszkańcami opracowane koncepcje, które już teraz są dostępne pod tym linkiem.

O budowę mini tężni w sąsiedztwie Publicznego Przedszkola nr 21 wnioskowali mieszkańcy aż trzech kozielskich osiedli, wybierając wspólnie ten pomysł w ramach budżetu obywatelskiego.

Pierwsza tężnia solankowa w Kędzierzynie-Koźlu powstała kilka lat temu na osiedlu Piastów. Druga ma być gotowa na wiosnę. Mieszkańcy Pogorzelca będą korzystać z inhalacji w strefie rekreacji przy ul. Kościuszki.

11 KOMENTARZE

  1. wszyscy mieszkańcy KK oczywiście wiedzą gdzie mieści się przedszkole nr 21.
    brawo, to jest rzetelna i arcyważna wiadomość

    • To jest właśnie chyba po to zrobione, żeby nie korzystać jak jest upał. Tak samo jak przyrzady do ćwiczeń i drabinki do podciągania. Jak dowali słońce można ćwiczyć z rana albo wieczorem, bo zero cienia. Źle to jest wszystko pomyślane. Tam gdzie jest cień to nie ma przyrządów.

  2. Jest dobrze, to tężnia dla wrajemniczonych mieszkańców aby ciapaci się nie dowiedzieli bo zasypia kolejne miejsce łuskami.

Skomentuj