W Kędzierzynie-Koźlu powstaną dwa kolejne inteligentne przejścia dla pieszych. Jest porozumienie

6

Nasze miasto otrzymało maksymalne dofinansowanie – 100 tysięcy złotych – z rządowego programu „Razem bezpieczniej”. Powstaną kolejne inteligentne przejścia dla pieszych.

Na Opolszczyźnie dotację w tej wysokości zdobyły tylko trzy samorządy. Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu podpisano stosowne porozumienie.

Nowoczesne rozwiązania, podobne do tych na ulicy Łukasiewicza, są planowane w sąsiedztwie szkół na osiedlu Piastów i w Blachowni. Gotowe mają być jeszcze w tym roku.

6 KOMENTARZE

  1. Jak dla mnie to przejście jest zbyt „inteligentne” i chimeryczne mruga albo i nie, do mnie przemawia czerwone, zielone – jasno i konkretnie – może „burak” jestem.

    • Widocznie takie przejście zrobili że nawet od kierowców mądrzejsze. Za głupi wszyscy jesteśmy żeby to zrozumieć ;)

  2. Lepiej późno niż wcale…. poprawa bezpieczeństwa na drogach Blachowni już od lat jest priorytetem …ale nie ważne ile się starasz… ważne ,że ten Kto dał zielone światło… mia akurat ł dobry dzień… tyle jest warte bezpieczeństwo w Naszym mieście…. ścieżka rowerowa z Piastów do Blachowni ..nadal ciężkim wyzwaniem dla władzy…

  3. Gdy tylu ważnych i jeszcze ważniejszych przyklepują budowę przejścia, trzymając w dłoniach czerwone książeczki, a info o tym wielkim wydarzeniu wisi od 16 lipca, to pewnie jest to przejście niezwykle inteligentne.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj