W Kędzierzynie-Koźlu powstaną cztery bezpieczne przejścia dla pieszych

11
Ulica 1 Maja, tu powstanie jedno z przejść.

Bezpieczne przejścia dla pieszych powstaną w czterech miejscach w Kędzierzynie-Koźlu. Jedno z nich, zupełnie nowe, pojawi się na ul 1 Maja przed skrzyżowaniem z ul. Stalmacha.

– Zostanie doświetlone i dobrze oznakowane. Wyremontowany będzie też cały wjazd dla autobusów, a na drodze dojazdowej pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa – informuje Paweł Masełko, starosta kędzierzyńsko-kozielski.

Pozostałe przejścia powstaną na ul. Gazowej w Koźlu. W sumie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powiat kędzierzyńsko-kozielski pozyskał 400 tysięcy zł na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

11 KOMENTARZE

 1. Al. Partyzantów gdzie znajduje się PSP 11, ORLIK, były kompleks sportowy zwany potocznie kortami i główny wjazd do lasu to tam właśnie powinno się coś zrobić. Samochody osobowe i ciężarowe notorycznie przekraczają dozwoloną prędkość . Natomiast dziwne progi zwalniające jak kopce buduje się na drogach bocznych gdzie brak jest takiego ruchu.

  • W K-Koźle nie bezpiecznych przejść, chyba że na zamkniętym odcinku drogi lub na drodze w budowie. Czas aby nasi lokalni amatorzy planowania dróg i chodników w końcu to zrozumieli.

 2. to cały ruch pieszy będzie teraz na tych przejściach. To tak planują, że będziemy w korkach stać, aż wszyscy przejdą.

 3. Przejście dla pieszych wcale nie jest bezpieczniejsze poprzez oznakowanie i doświetlenie. Największym zagrożeniem dla pieszych na przejściu, są idioci za kierownicą, którym wiecznie się śpieszy i którzy nie respektują praw innych w pasie drogi a siebie mają za coś lepszego od innych. Wystarczy pójść wzorem innych, bardziej zaawansowanych drogowo państw i przejścia dla pieszych podnieść lekko w stosunku do drogi a problem w dużym procencie, rozwiąże się sam. Wysokość takiego podniesienia i kąt najazdu, można bez problemy różnicować i dostosowywać do ograniczenia szybkości w miejscu przejścia dla pieszych. Naszym miastowym pryncypałom, doradzam podroż samochodem do takiej Holandii, gdzie wymienione rozwiązania, są z powodzeniem stosowane od wielu już lat i sprawdzają się wyjątkowo dobrze.
  Nie wiedzieć czemu w Polsce, wszystko wymyśla się od nowa a dobre rozwiązania pomija się i lekceważy. Może czas z tym skończyć i wzorem innych polskich miast, wdrażać takie rozwiązania ?

 4. Jasne! Zróbcie przejścia co 50 metrów, koniecznie święte krowy niech nie muszą się rozglądać na drogę a ruch samochodowy sam stanie bo kierowcy nie zdążą wrzucić 2 biegu i znów będą hamować.

 5. Ńooooooo. To żeś teraz @ArtK OSTRO poleciał PO bandzie!?

  Takie TRUDNE zadanie przekracza WSZELKIE MOŻLIWOŚCI intelektualne i sprawczo-wykonawcze ? naszej ukochanej władzuni Matołkowa?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj