Chcą angażować się w życie społeczne i polityczne. W Kędzierzynie-Koźlu powstało Koło Młodych Demokratów

64

Młodzi, ambitni i pełni wiary, że mogą zmienić wszytko. Tacy właśnie są młodzi ludzie, którzy spotkali się wczoraj w siedzibie Platformy Obywatelskiej, aby zainaugurować Koło Młodych Demokratów w Kędzierzynie-Koźlu. W spotkaniu uczestniczyła Milena Kowalska, przewodnicząca Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. 

Młodzi Demokraci to stowarzyszenie skupiające ludzi w wieku od 15 do 35 lat. Jego cele to m.in. promocja udziału ludzi młodych w życiu publicznym, społecznym i ekonomicznym oraz dążenie do upowszechniania wśród młodzieży postaw obywatelskich. Współpracuje z Platformą Obywatelską, stąd też w powszechnej opinii funkcjonuje jako „młodzieżówka PO”.

Stowarzyszenie ponownie zainaugurowało działalność w Kędzierzynie-Koźlu już w ubiegłym roku, ale dopiero dziś formalnie powołano odrębne koło – jedno z trzech w województwie (trzy dni temu powstało także koło w Nysie).

Na spotkanie koła Młodych Demokratów w Kędzierzynie-Koźlu przyjechali przedstawiciele władz stowarzyszenia. Milena Kowalska- przewodnicząca Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, Tobiasz Gajda- przewodniczący regionu opolskiego MD, Michał Nowak – przewodniczący regionu dolnośląskiego MD, Maksymilian Polis – wiceprzewodniczący regionu opolskiego MD, Kinga Grabarczyk – sekretarz regionu dolnośląskiego MD oraz Franciszek Posacki – przewodniczący koła MD w Opolu.

Jako stowarzyszenie przeżywamy teraz renesans, po kampanii Rafała Trzaskowskiego dużo osób do na dołącza. Cieszy to, że zaczynamy otwierać nowe struktury w powiatach i to, że właśnie dziś mogę być w Kędzierzynie-Koźlu. Przed nami trzy lata pracy nad tym, aby zmieniać Polskę. Chcemy wdrażać młodych ludzi do życia politycznego, społecznego i ekonomicznego. Mamy w swoim gronie wielu samorządowców – mówi Milena Kowalska.

Jak podkreślają młodzi ludzie, dołączają do struktur, aby rozpocząć swoje życie społeczne, rozwijać się i rzeczowo debatować z rówieśnikami. Chcą mieć wiedzę na temat życia, społeczeństwa i działać na rzecz poglądów, które chcą reprezentować.

Podczas spotkania wybrano władze koła. Funkcję przewodniczącej będzie pełniła Kinga Kodź, wiceprzewodniczącej Julia Rus, Amelia Andruszkiewicz została skarbnikiem, a Bartosz Mińczuk sekretarzem.

 

64 KOMENTARZE

 1. Kiedy organizujecie „Paradę równości.” ? Co stało się z młodzieżówka PO w Kędzierzynie-Koźlu ? Czyżby znikła ?

  • A tak w międzyczasie – kupię dwie szare komórki :)) najlepiej działające :)) Bo mi już całkiem szajba odbiła :))

   • Troliczek PO-KO znowu podszywający się:)) Wspomóż sobie wibratorem zgodnie z zaleceniami PO-KO. Wyciumkaj się w ramach „bierz w swe ręce,” by sobie pomóc. Przyjemnej zabawy:))

 2. Sponsorowani jak trzasku przez sorosa? Tragedia popisy, konfabulacje, kukizy, psl, nowoczesne do utylizacji i rozliczenia przed trybunał stanu!!!! Chyba ze tu już Polaków nie ma, tylko 500plus, zwolennicy lgbt i inne… przykry upadek państwa Polskiego :(

 3. A oni nadal myślą, że ludzie głosowali na Trzaskowskiego bo go popierali, a nie dlatego bo miał największe szanse na wygranie z Dudą :)

  No ale nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg z tego co widać, kabaret nie demokracja.

  Na nienawiści i spamowaniu ‚***** ***’ a potem mówieniu o mowie nienawiści, daleko nie zajedziecie. Polecam w końcu się zabrać za merytoryke, a nie krzyki, jeśli chcecie kiedykolwiek wrócić do koryta.

 4. Sądzę,że Ci młodzi ludzie wiedzą o kradzieży pieniędzy z OFE,153 miliardy zl,o podwyższeniu wieku emerytalnego,o podniesieniu ponad dwudziestu podatków,o aferach Platformy nie wspominam.PisPo jedno dno.

 5. Chcą angażować się w życie społeczne i polityczne ? Powinno być : z naciskiem na polityczne… Przecież to jakaś kpina. Prawda jest taka ,że już od 30 lat wszystko upolityczniono łącznie z samorządami. To tu zaczyna się nauka jak zostać politykiem czyli jak kraść i oszukiwać społeczeństwo. Z czasem trampolina wyrzuca do Sejmu, gdzie taki gagatek staje się posłem czy senatorem…. Młodzi przychodząc do partii z myślą o karierze (czy jest to SLD,PIS,PO nie ma znaczenia, to i tak jedna banda), uczą się „rzemiosła” i w przyszłości uczeń może przerosnąć mistrza, a w tedy….

  • Panie Koźlanin, obserwuję Pana wpisy od dłuższego czasu.
   Nie wiem kim pan jest ale widzę że pełno w Panu jadu i frustracji. Obraża Pan wszystkich wokoło. Ciekaw jestem co pan w życiu osiągnął oprócz gadania. Przypomina Pan starego dziada który siedzi i narzeka że świeci słońce, pada deszcz, zimą jest zimno a latem ciepło.
   Te dzieciaki niech się angażują przynajmniej będą zmieniać ten świat a nie pierdzielić w sieci bo to każdy potrafi.
   W K-K od zawsze wygrywa PO więc nic dziwnego że angażują się w młodzieżówkę PO. Gdzie się mają angażować. No chyba nie w PiS czy w narodowcach.

   • Rüstem Pasza – Słuchaj no koleś to ,że sympatyzujesz PO to sobie zachowaj dla siebie. Co ty takiego osiągnąłeś cwaniaczku ? A może „ślizgałeś się” jak ci politycy albo inne pasożyty, co ? Takich fundamentalistów nazywam ślepcami politycznymi bo sami nie myślicie, gdyż za was partia myśli. I tak facio z tobą jest. Twój guru pewnie ci nawciskał pierdół ,ty jak upośledzone dziecko chwyciłeś tego cukierka….
    Łudź się dalej, łudź polityczny ślepcze. Biedaku nawet nie widzisz co tak naprawdę wokół ciebie się dzieje bo partia ci oczy zasłania….. Jeśli chodzi o tą młodzież – nie wiem czy zrozumiesz ale zaryzykuje. Polityka to bagno, zepsucie, demoralizacja…. To robią t.z. ludzie choć nie powinni się do nich zaliczać , ale dobra, ludzie, którzy nie mają skrupułów, do celu dążą po trupach. Dla nich człowiek się nie liczy tylko forsa i władza. Ale nie wiem czy ty to pojąłeś…. Aha ,że rzucam jadem czy jestem frustratem ? – Otóż nie jestem. Po prostu w porównaniu do ciebie jestem neutralny, nie kibicuję żadnej opcji politycznej bo ty pisząc cokolwiek zawsze masz na myśli PO….. Wszystko jak ci partia każe.

    • Panie Koźlanin nie sympatyzuję z nikim ale jak mam wybierać to wiadomo że najmniej oszołomską opcją w tym kraju jest PO
     Co z tego że pan mi napisze że polityka to bagno
     To znaczy że niby co – mamy się dać wodzić za nos cwaniaczkom a sami broń boże nie angażować się w nic? Jak za komuny tego pan chce?
     I kto to jest bagno, pani Nowosielska to bagno, pani Kolenda pan Wiśniewski pani Tudaj pan Gisman pan Masełko pan Buła pani Kukolka – niech pan w końcu nazwie rzeczy po imieniu a nie obraża bezosobowo

     • Bo ja nie uważam żeby w/w osoby to było bagno jak pan rzuca oskarżenia to dowody na stół

     • Nie będę chłopcze więcej z tobą polemizował bo to nie ma sensu. U góry masz czarno na białym napisane, a ty jak widać niczego dalej nie rozumiesz. Widocznie jest to dla ciebie za trudne i dlatego cię to przerasta… No cóż. Bądź sobie dalej takim upośledzonym ślepcem politycznym, wiernym jednej partii. A, o komunie nic nie mów bo pewnie jeszcze w pieluchy waliłeś lub skakałeś z kulki na kulkę.

   • Skąd wiesz czy „te dzieciaki” już nie zmieniają świat poprzez pierdzieleniem w sieci zwanym trolowaniem i hejtowaniem ? Skoro PO-KO właściwie jedynie tylko to potrawi, zatem czego „te dzieciaki” mogą się nauczyć w PO-KO i w tym co przekształci się. :))

    • Kolejny nawiedzony ślepiec polityczny – fundamentalista. Tym razem z wrogiej PO opcji, czyli z PIS. Czy wy głupole, idioci ,zaślepieni w idei ulubionych przez was partii, które wywyższacie ponad wszystko i do tego ziejących wzajemną nienawiścią nie zauważacie ,że właśnie wami manipulują ? Wzajemne dosrywania to wasza dewiza. A jak ktoś mądrzejszy wam zwróci uwagę to oskarżacie go o frustrację, plucie jadem, a nawet obrzucacie epitetami. A w niedziele jak gdyby nic, każdy z was do kościoła na mszę…. Oto portret t.z. Polaków, uwielbiających PIS lub PO.

     • Zuzanno to jest źle zadane pytanie. To brzmi tak jakbyś uwielbiała danego /danych polityków lub opcję polityczną. Oczywiście każdy ma do tego prawo, jednocześnie każdy powinien zachować to dla siebie ,a nie demonstracyjnie uwielbiać daną opcję, jednocześnie pokazywać nienawiść i pogardę dla opozycji. To się nie godzi. Podobnie jest z wiarą katolicką w Polsce. Niby wszyscy deklarują, iż należą do tego zgromadzenia i chodzą co niedzielę na msze. Tylko ilu z nich chodzi bo naprawdę wierzy, a ilu bo co o mnie powiedzą….
      Jesteśmy strasznie zakłamanym społeczeństwem. Ale wracając do twego pytania. Tobie chodzi o polityków więc zadaj sobie pytanie: za co można ich lubić ? Moją odpowiedzią na twoje pytanie to : szanuje takie wartości jak : uczciwość, moralność, etykę, honor. To właśnie moja odpowiedź.

 6. Ci młodzi ludzie wiedzą tylko tyle że PiS to wróg.
  Kiedy PO z kumplami kradło nasze pieniądze z OFE, podnosiło podatki, zniosło ulgę na Internety i wiele innych oni jeszcze dobrze czytać nie potrafili.
  Nie pamiętają tych czasów więc ciężko im zrozumieć że Trzasku i jego koledzy to normalni złodzieje.
  Dla nich modne jest bieganie z kolorowa flagą i darcie się o tolerancji.
  Modne jest obrażanie wartości, które od zawsze towarzyszyły naszemu narodowi.
  Ale jakie PełO w tym mieście taka młodzieżówka.
  Nie wróżę im długiego istnienia.

 7. Śmiech na sali. Młodzi myślę, że tak jak jest teraz, to było zawsze i PO robi im wodę wodę z mózgu. PO co i komu POtrzebny jest ten sztuczny szum o zaPOmnianej i odchodzącej już w niebyt POKO? PiS, po cichu, ale swoje robi.

  • Śmiech na sali. Młodzi myślą, że tak jak jest teraz, to było zawsze, a PiS robi im wodę wodę z mózgu. Komu jeszcze potrzebny jest ten sztuczny szum o zapomnianej i odchodzącej już w niebyt PiS, po cichu, ale czas swoje robi.

 8. Racja! PiSS swoje roni:

  Sukcesy PiSS:
  1 200 000 zł skradzione z dolnośląskiego PCK przez członków PiSS na kampanię Zalewskiej.
  4 800 000 zł strat w stadninie koni w Janowie za lata 2017-18. Za 2019 r. PiSS nawet nie chce podawać wielkości strat.
  8 000 000 zł wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA. Ile wyniósł szef? Nie wiadomo.
  5 500 000 zł dostał instruktor narciarstwa, koleś ministra $zumowskiego.
  7 500 000 zł to koszty napraw trzech limuzyn rozbitych przez partaczy zatrudnionych przez PiSS a wożących Dudę, Szydło i Macierewicza.
  10 000 000 zł kosztowało wysadzanie parówek przez komisje Macierewicza (czy to wszystkie koszty?)
  10 000 000 zł kosztowała stępka promu krzywoustego kłamcy Matołuszka, której to stępki NIE MA
  12 000 000 zł kosztowały zabawy modelarzy w lądowanie Antonowa.
  17 000 000 zł kosztowały testy, które „uległy zniszczeniu” w transporcie LOT
  20 000 000 zł kosztowały testy, które okazały się nieskuteczne.
  25 000 000 zł sołtysowa Beatka przeznaczyła na biznes szkolny swojego męża.
  27 000 000 zł wzięła firma znajomego Macierewicza za testy sprowadzone z Turcji w cenie 6 razy wyższej niż rynkowa.
  30 000 000 zł stracił państwowy, ratowany przez PiSS trup gospodarczy Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg
  40 000 000 zł to stawka łapówki w KNF za zniszczenie banku, żeby go potem przejąć za symboliczną złotówkę.
  50 000 000 zł kosztowa l projekt księdza egzorcysty znajomego zero
  65 000 000 zł wyprowadzono z fundacji SKOK
  70 000 000 zł przekręt Jacka PKW-Sasina związany z nielegalnymi „wyborami”
  111 000 000 zł kosztowała „promocja” Polski przez niepływający jacht i niedziałające strony internetowe.
  115 000 000 zł kosztowały lewe przetargi w więziennictwie za czasów ministra doktora Jakiego.
  140 000 000 zł wpłacono z podatków na biznes brata i żony ministra $zumowskiego.
  165 000 000 zł wyniosła dotacja z budżetu (naszych podatków) na biznesy inwestora Rydzyka z Torunia.
  200 000 000 zł kosztowało nas 50 sztuk respiratorów niezgodnych ze specyfikacją zamówienia (znowu $zumowski?).
  500 000 000 zł dał fundacji Czartoryskich minister Gliński. Pieniądze zniknęły, fundacja upadła.
  1 000 000 000 zł straciły Enea i Energa na budowie elektrowni w Ostrołęce.
  1 200 000 000 zł to koszt czyszczenia z długów portfeli państwowych banków. Kosztem GetBack.
  1 300 000 000 zł promesy kredytowej dla Kaczyńskiego i spółki na Srebrna Tower.
  2 000 000 000 zł to wpłata na reżimową TVPiSS Szczujnia na rok 2020. Łącznie do 2024 roku to będzie 10 000 000 000 zł.
  6 000 000 000 zł wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom upadłych SKOKów – pieszczochów posła Kaczyńskiego i partii PiSS.
  91 000 000 000 zł dodrukował pan Glapiński na wykup obligacji rządowych (dane na początek czerwca 2020)
  112 000 000 000 zł to dziura VAT za rządów Banasia i Morawieckiego.
  1 071 900 000 000 zł (jeden bilion siedemdziesiąt jeden miliardów dziewięćset milionów) to zadłużenie skarbu państwa na koniec kwietnia 2020 roku.

  Oto jak wygląda kwitnące państwo dojnej zmiany

  • Proszę się uspokoić. Już dobrze… dobrze… Teraz proszę wziąć pilot telewizora i wyłączyć TVN24. Proszę wziąć głęboki oddech . Prawda że lepiej ? Prawda że świat stał się piękniejszy ? Serdecznie witamy wśród normalnych obywateli naszej kochanej Polski.

    • Troliczek PO-KO znowu podszywający się:)) Zgadzam się całkowicie z tym troliczku że nie jesteś normalny. :))

     • Czy ty się w ogóle dobrze czujesz? Piszesz komentarz, potem sam sobie odpowiadasz, za chwilę bluzgasz… Ogarnij się trochę! Do lekarza idź albo pogadaj z kimś, bo naprawdę źle skończysz.

     • Do @martwię się… Czytaj z zrozumieniem. Toliczek to troll podszywający się pod użytkownika danego nicka. Zaczynam martwić o autora lub autorkę wykazującego(-cej) brakiem inteligencji. Dotarło do tego zakutego łba ??? :))

     • Toliczek? Czyli taki mały Anatol? Może otrzyj tę pianę z pyska i spróbuj jeszcze raz – spokojnie i po polsku, np. wykazujący coś, a nie wykazujący czymś. Na razie widać tylko to, że wszędzie sadzisz komentarze, które nic nie wnoszą, a często przy tym obrażasz inne osoby.

     • Do @martwię się… Toliczek miało być Troliczek tzw. literówka. Skoro czytałeś komentarz pod którym dałeś swój post i tak zmartwiłeś się to powinno się zrozumieć :)). Dotychczas twoje komentarze są pozbawione sensu lub świadczą o braku inteligencji oprocz wyuczonych odruchów typu, nie mam o co czepiać się to niech będzie zupa przesolona :)). Przenośnie chyba zrozumiało się ??? :))) Odnośnie małego Anatola to kojarzy się taka osoba w mieście możliwości nie wszystkim pozytywnie. :)))

 9. Działajcie młodzierzy, „miszczami” klawiatury tacy jak tu piszo nie ma się co przejmować.

  My jusz stare i nam sie nie chce, my za PiS głosujem, a w naszym domu starców siostra Bernadetta za nas karty wypisała…

 10. 12 września 2019r już była reaktywacja Młodych Demokratów w Kędzierzynie-Koźlu czyli młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. I ZNOWU 28 lipca 2020r. w Kędzierzynie-Koźlu powstaje Koło Młodych Demokratów czyli młodzieżówki PO-KO. Czyżby brak sukcesów od 12 września 2019r. do dzisiaj z poprzednią młodzieżówką PO-KO ? :))) Link: https://kk24.pl/reaktywacja-mlodych-demokratow-w-kedzierzynie-kozlu-mlodziezowka-platformy-zaprasza/

  • Naucz się gościu czytać. Wtedy w mieście pojawili się pierwsi działający aktywiści a teraz dopiero aktywistów jestna tyle żeby założyć osobne koło dla skażonego pisem ciężkie do pojęcia

   • Do @Han Solo sam „Naucz się gościu czytać.” 12 września 2019r już była reaktywacja Młodych Demokratów w Kędzierzynie-Koźlu czyli młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. I ZNOWU 28 lipca 2020r. w Kędzierzynie-Koźlu powstaje Koło Młodych Demokratów czyli młodzieżówki PO-KO. Oznacza że siedziba tego stowarzyszenia jest w Kędzierzynie-Koźlu i nie ma potrzeby zakładania osobnego koła. „ciężkie do pojęcia” ??? :))

    • Do zeszłego tygodnia w województwie działało tylko koło opolskie gamoniu. A teraz są trzy bo powstaly w Nysie i KK. Wcześniej ludzie z tych miast podlegało pod Opole. Jeszcze czegoś nie kapujesz? Wystarczy fejsa przejrzec

     • 12 września 2019r już była reaktywacja Młodych Demokratów w Kędzierzynie-Koźlu czyli młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. Tytuł artykułu z dnia 12-09-2019r. „Reaktywacja Młodych Demokratów w Kędzierzynie-Koźlu. Młodzieżówka Platformy zaprasza.” Link: https://kk24.pl/reaktywacja-mlodych-demokratow-w-kedzierzynie-kozlu-mlodziezowka-platformy-zaprasza/
      Początek artykułu „Po niemal dwóch dekadach przerwy w Kędzierzynie-Koźlu reaktywują się struktury stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek o 18.00 w siedzibie powiatowej Platformy Obywatelskiej.” dalej czytamy „Zaangażowana politycznie młodzież naszego województwa w zorganizowany sposób działa jedynie w Opolu.” Dalej coś tłumaczyć „gamoniu.” Zacznij czytać tekst z zrozumieniem i umiejętnością wyciągania wniosków z niego „gamoniu” PO-KO. Jeszcze trzeba coś tłumaczyć debilu ???

 11. @Ryku ryku. Artykuł sponsorowany. Jeden konkret, gdzie jest ćwierć biliona z VAT, za rządów PO? Gdzie są miliardy z afery hazardowej, NFOZZ, pro civili. Aż strach o tym pisać, bo masowy samobójca krąży.

 12. Drodzy Młodzi. Chcecie zmieniać Polskę? Ona właśnie się zmienia. Chcecie pogardy typu „kamieni kupa”, dorzynania watachy, strzelania do Kaczek, plugawych 8 gwiazdek, tego chcecie? Czy chcecie iść drogą Nowaka i „łoić kasę”, bo tak funkcjonował poprzedni układ. Pomyślcie o naszej Ojczyźnie, rodzinie, tradycji. O swoich podwórkach, gdzie bawiły się dziewczynki i chłopcy, a nie 56 różnych typów płci. Warto?

 13. Znowu te komentarze pełne jadu i nienawiści obu grup. Czy nie widzicie że ci ludzie chcą podzielić naród? Takimi ślepcami łatwiej sterować, wyłączcie TVN i TVP, zasięgnijcie informacji z innych mediów. Czy to PO czy PIS, to jest jedno bagno. Otwórzcie oczy ludzie.

 14. Polecam posłuchać na Youtubie Sławomira Mentzena.
  Zupełnie inna jakość i poziom dyskusji niż w TVN i TVP.
  Może jakaś grupa młodych sympatyków Konfederacji powoła dla przeciwwagi Koło Młodych Republikanów?

  • Pani Alino, jak mi Pani teraz zaimponowała. Myślałem że od osób po 50-tce nie można się spodziewać innych opcji politycznych niż PO lub PIS, a tu proszę jaka miła odmiana. Pozdrawiam.

 15. Do Rüstem Pasza.
  Chapeau bas ! Życzę Panu wiele dobrego.

  Do wpisu ryku kuku mogę jeszcze dodać, że istnieje strona internetowa, do której linku nie mogę tu wkleić, ale wystarczy w wyszukiwarkę wpisać sto afer pis i później łatwo do niej dotrzeć. To jest takie ciekawe podsumowanie ostatnich lat rządów PiS.

 16. Czyli kolejni slepcy ktorzy uwazaja ze za granica jest piekniej i lepiej i wszyscy sie kochaja Wiec polska tez ma taka byc… PO to nie patrioci z kultura i tradycja Polska. PO to zaslepienie innymi kulturami i dazenie do zatracenia tozsamosci.

Skomentuj