W Kędzierzynie-Koźlu powstał oddział dziennej rehabilitacji. Pacjenci już się zgłaszają

3

Dobre wieści dla pacjentów z Kędzierzyna-Koźla i okolic. W przychodni Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ulicy Harcerskiej w Kędzierzynie-Koźlu powstał oddział rehabilitacji dziennej.

W poniedziałek nowy oddział oficjalnie otwarto w obecności starosty Małgorzaty Tudaj, wicestarosty Józefa Gismana, dyrektora SP ZOZ Jarosława Kończyło i dyrektora opolskiego oddziału NFZ Roberta Bryka. Pierwsi pacjenci już korzystają ze świadczeń.

– Otwierając nowy oddział, odpowiadamy na zapotrzebowanie, które dostrzegamy ze strony pacjentów. Dziękuję władzom powiatu za umożliwienie realizacji tych działań. Prawie cały sprzęt jest nowy. Nie byłoby tego, gdyby nie nasi sponsorzy. Oczywiście szczególne podziękowania należą się naszemu personelowi za wielkie zaangażowanie, dzięki któremu wszystkie etapy poprzedzające uruchomienie oddziału przebiegły bardzo sprawnie – mówi dyrektor Jarosław Kończyło.

SP ZOZ wygrał konkurs ogłoszony przez NFZ na świadczenia z zakresu dziennej rehabilitacji. Pacjenci przyjmowani są ze skierowaniem. W przypadku osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności nie obowiązują limity.

– Widzimy dziś efekty zaangażowania naprawdę wielu osób, a wszystko po to, aby naszym pacjentom było lżej. Tu mogą korzystać z różnego rodzaju zabiegów rehabilitacyjnych. To kolejny ważny krok w rozwoju naszego SP ZOZ – ocenia starosta Małgorzata Tudaj.

NFZ obserwuje rosnące zapotrzebowanie pacjentów na świadczenia z zakresu rehabilitacji.

– Zwiększenie dostępu do rehabilitacji jest jednym z priorytetów Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. Niezwykle cieszę się, że powstał ten oddział. Szpital szybko odpowiedział na ogłoszony przez nas konkurs i złożył bardzo dobrze przygotowaną ofertę. Pacjenci na pewno skorzystają – uważa dyrektor Robert Bryk.

3 KOMENTARZE

  1. otwierają to co wcześniej zamknęli przecież na Harcerskiej był taki oddział z basenikiem do rehabilitacji w piwnicy z tego co pamiętam

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj