W Kędzierzynie-Koźlu powstają kolejne „bary pod kleszczem”. W jednym jest nawet posadzka z kapsli

17

Kędzierzyńskie osiedla otoczone są lasami, z czego korzystają również amatorzy różnych trunków. Powstają nawet prowizoryczne miejsca do biesiadowania, które mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla nazywają „barami pod kleszczem”. Jeden z czytelników przesłał nam zdjęcie takiego miejsca. Uwagę zwraca „posadzka” ułożona z kapsli po piwie.

Jak się okazuje, bywalcy „barów na świeżym powietrzu” mają swoje pomysły, by uprzyjemnić spożywanie trunków w lasach. W jednym z takich „barów pod kleszczem” niedaleko kościoła na osiedlu Piastów ktoś wykonał na ziemi chiński symbol z… kapsli po piwie.

W naszym mieście wciąż przybywa miejsc, w których regularnie zbierają się osoby spożywające alkohol. Najsłynniejszy jest „bar pod kleszczem” w rejonie alei Jana Pawła II na osiedlu Piastów, który swego czasu doczekał się nawet swojej lokalizacji na mapach Google. Ustawione są tam prowizoryczne ławki i niemal o każdej porze dnia można kogoś spotkać. Niestety, podobne miejsca powstają też w innych rejonach miasta, o czym informują nas czytelnicy. Osoby spożywające alkohol gromadzą się na przykład za parkingiem przy parafii Ducha Świętego i Najświętszej Maryi Panny w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak widać, bywalcy tego miejsca wymyślili sobie zajęcie, które jednocześnie stało się sposobem na pozbycie się nadmiaru kapsli po piwie. Na ziemi pojawił się 1,5 metrowy chiński symbol ułożony z kapsli.

Niestety, służby porządkowe jak na razie nie znalazły skutecznego rozwiązania, które pozwoliłoby na ograniczenie powstawania  „barów pod kleszczem” na ternie Kędzierzyna-Koźla.

17 KOMENTARZE

 1. Mnie by to nawet nie przeszkadzało – lepiej, żeby popijali sobie w lesie, w jednym miejscu (nie zaśmiecając reszty lasu), niż np. oblegali ul. Wojska Polskiego, Biedronek, itp., gdzie wolnej ławki nie uświadczysz. Problemem może być jedynie załatwianie potrzeb fizjologicznych wokół tych miejsc.

 2. O widać że p.Nowicz chodzi po lasach i jest dobrze obeznana gdzie i jaki bar się znajduje super tylko po co o tym pisać i reklamować wstyd dla miasta i mieszkańców

 3. Tylko pomysłowość przedsiębiorców i mieszkańców powoduje, że lokalne media mają o czym pisać. Działania urzędasów są pod psem.

 4. Bo nikt służbom ekstra nie zapłacil za taką usługę,jak np za nękanie siłowni podczas pandemii(dlatego teraz normalne siłownie ich nie wpuszczaja),czy ludzi na mieście za brak maseczki(i mandaty)

  • Do kogo te pretensje ? Jest stan pandemii i tyle. Są jakieś zasady dla dobra społecznego a nie jakiejś wąskiej grupy która jeszcze wierzy w płaską ziemie. To że teraz jest lżej .. ale za miesiąc może być gorzej. Także skończ męczyć. Ludzie w kryminale zamknięci w celi potrafią sobie z bele butelek zrobić ciężarki i ćwiczą a ty stękasz.

 5. Może by tak stworzyć miejsce dla takich osób ?? W końcu to też obywatele mają swoje potrzeby i z artykułu wynika, że dbają na swój sposób o swoją miejscówkę. Nie mówię że pochwalam pijaństwo, ale za picie puszki piwa na ławce np. przed ratuszem przy partyjce szachów mogę dostać mandat czy kolegium i uważam, że to nie jest w porządku. Można stworzyć miejsce gdzie picie % będzie dozwolone oczywiście pod warunkiem umiaru i zachowania kulturki.

 6. Temat braku działań Policji podejmowany już był nieraz.
  I tak jak ktoś napisał,nie są problemem miejsca spotkań pijaków w lesie ale okupowanie przez meneli najbardziej zaludnionych miejsc w naszym mieście.Skwer na W.Polskiego i parking przed Kauflandem.
  Wzywa się Policję,która przyjeżdża z wielkim bólem i cierpieniem i grzecznie poucza pijaków.Efekt jest oczywiście żaden.
  Wygląda na to że Policjanci potrafią pokazać siłę i być stanowczy tylko przy kontroli drogowej,bo wiedzą że kierowca będzie potulny,bojac się konsekwencji.
  Bezdomni alkoholicy w mieście nie boją sie niczego.

 7. Zauważyłam, że od jakiegoś czasu (chyba od dwóch, trzech lat) zniknęli sprzed marketów żebracy i „odprowadzacze wózków”.
  Czyżby za rządów PIS tej grupie społecznej też się poprawiło?

  • zawsze możesz zająć tę rynkową niszę
   To właśnie dzięki rządowi B. Szydło Polcom i Polacom zaczęło żyć się dostatnio. A teraz dzięki € ze znienawidzonej UE Polska, która już wstała z kolan będzie mogła rozwinąć skrzydła i jak Ikar polecieć w stronę Słońca…

   ***** *i*

Skomentuj