W Kędzierzynie-Koźlu posypały się mandaty dla pieszych i kierowców

3

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki prowadzili działania pn. „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Akcja ukierunkowana była na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz rowerzystom, którzy w okresie jesienno-zimowym stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego.

Przez cały ubiegły tydzień policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Akcja była ukierunkowana na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz rowerzystom, którzy w okresie jesienno-zimowym stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów oraz kierowców samochodów, naruszających prawa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Po zmroku natomiast sprawdzali, czy osoby poruszające się poza terenem zabudowanym są wyposażone w obowiązkowe elementy odblaskowe, a także czy rowerzyści mają wyposażone jednoślady w prawidłowe oświetlenie.

W trakcie tygodniowej akcji funkcjonariusze ujawnili  55 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym lub nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci zwracali również uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych. Wobec 27 zmotoryzowanych użytkowników dróg wyciągnięto konsekwencje prawne za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym.

Materiał KPP w Kędzierzynie-Koźlu

3 KOMENTARZE

  1. No, właśnie. Przez tydzień nie zauważyli żadnego rowerzysty przejeżdżającego po przejściu dla pieszych, a ja dzisiaj, w ciągu 30 minut widziałem dwóch.

  2. Za stówkę zapewnili bezpieczeństwo pieszemu, który przechodził przez ulice poza przejściem dla pieszych. I jeszcze takim 54 uratowali życie i pozbawili grubości w portfelu. Tylko chwalić – herosi.

Skomentuj