W Kędzierzynie-Koźlu pojawiły się kurtyny wodne. W upalne dni dadzą ulgę mieszkańcom

5

Wraz z nadejściem fali upałów w kilku punktach na terenie miasta pojawiły się kurtyny wodne, które w gorące słoneczne dni dadzą odrobinę orzeźwienia mieszkańcom.

Urządzenia zainstalowała na terenie Kędzierzyna-Koźla spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja. Można je znaleźć m.in. na Placu Wolności, w okolicy dworca kolejowego czy na placu zabaw przy ulicy Kośnego, gdzie o ustawienie kurtyny zawnioskowała miejscowa rada osiedla. W najbliższym czasie urządzenia mogą pojawić się również przy Miejskim Ośrodku Kultury, w centrum osiedla Azoty, przy Odrzańskich Ogrodach i na placu Rady Europy.

Kurtyny są uruchamiane w najgorętsze dni, najwięcej radości mają dzieciaki. Lokalizacje ustawianych urządzeń nie są stałe – po sygnałach od mieszkańców mogą one pojawić się również w zaproponowanych przez nich miejscach.

– Jesteśmy otwarci na ich użyczenie tam, gdzie istnieje możliwość podłączenia kurtyny do sieci. Jeśli ktoś organizuje festyn, czy imprezę plenerową na terenie miasta, to może z wyprzedzeniem zgłosić się do nas z prośbą o zamontowanie kurtyny w danym miejscu – mówi Barbara Ermisch-Lipniacka, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kędzierzynie-Koźlu.

W tej sprawie należy kontaktować się z sekretariatem MWiK, tel. 77 480 13 00.

5 KOMENTARZE

    • Przestańcie tylko wiecznie mędzić i narzekać. Wczoraj byłem w Krnovie. Stoi tam mini kurtynka uruchamiana na 5 minut po wybraniu odpowiedniego numeru telefonu. A tu macie za frico i jeszcze źle.

Skomentuj