W Kędzierzynie-Koźlu pojawią się elektryczne hulajnogi. Będzie można korzystać z nich już 1 kwietnia

26

Od 1 kwietnia tego roku, mieszkanki i mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla zyskają nową opcję poruszania się po mieście. Na ulicach pojawią się elektryczne hulajnogi firmy Lime, która jest jedną z największych i najdłużej funkcjonujących firm na rynku polskim.

Hulajnogi, którymi już od piątku będzie można się poruszać po mieście, to sprawdzona konstrukcja, charakteryzująca się niezwykłą stabilnością oraz niską wagą. Dzięki czemu można cieszyć się jazdą każdego dnia. Poza tym, co jest niezwykle ważne, używając tej bardzo wygodnej formy transportu redukujemy liczbę podróży samochodami, pozwalając tym samym naszej planecie odpocząć.

Aby skorzystać z hulajnóg, należy pobrać aplikację Lime na telefon z systemem Android bądź iOS, a następnie zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR.

Lime przykłada dużą uwagę do bezpieczeństwa i edukacji użytkowników. Już sama aplikacja zapewnia podstawowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przewodnik użytkownika hulajnogi. Jednak dla wszystkich chcących skorzystać z naszych pojazdów przypominamy 5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

 • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
 • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
 • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
  Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
 • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.
 • Wszelką potrzebną pomoc, która jest dostępna 24/7, można zgłaszać za pośrednictwem aplikacji.

Na start Lime przygotował promocję Z kodem CZESCKEDZIERZYN nowi użytkownicy otrzymają za darmo 10-minutowy przejazd (kod ważny do 15 kwietnia, bądź wyczerpania limitu). 

Lime to największa na świecie firma zajmująca się współdzieleniem pojazdów elektrycznych. W Polsce hulajnogi Lime dostępne są już w ponad 20 miastach, gdzie na stałe wpisały się w miejski transport, służąc mieszkańcom w sprawnym poruszaniu się.
Firma, poza działaniami edukacyjnymi, mającymi na celu bezpieczeństwo użytkowników, chętnie angażuje się w inicjatywy wspierające lokalne społeczności. Udostępniona w lutym tego roku usługa Lime Hero pozwala użytkownikom na przekazanie niewielkich dotacji na cele charytatywne z każdym wykonanym przejazdem. Zebrane środki wspomogą działania Polskiej Akcji Humanitarnej.

26 KOMENTARZE

 1. Potrzebne jak dziura w moście. Szaleńcy na hulajnogach będą terroryzować pieszych na chodnikach, wyjeżdżać nagle pod samochód, i zderzać się na ścieżkach z rowerzystami.

  • Masz rację. Niestety do K-K to paskudztwo także dotarło. A wraz z nim pojawią się wspomniane przez Ciebie problemy. Oby moda na te hulajnogi jak najszybciej przeminęła i firma nimi zarządzająca jak niepyszna wyniosła się z naszego miasta.

   • https://www.kedzierzynkozle.pl/pl/aktualnosc/z-zachodu-na-os-piastow-przejedziesz-za-darmo
    Nie chce mi się szukać dokładnych danych za rok 2021 ale np w 2017 podczas lutowej sesji miejscy radni przeznaczyli 150 tys. złotych na uruchomienie pilotażowego programu systemu wypożyczalni rowerów.
    Od 1 czerwca (2017) aż do końca września mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mogli korzystać z systemu wypożyczalni rowerów miejskich. Gmina już podpisała umowę z jego operatorem, firmą Nextbike. Na terenie miasta pojawi się sześć stacji dysponujących 54 rowerami.

    • Nie kłam że nie chce ci się szukać. Po prostu nie znalazłaś. Przeznaczenie kwoty na pilotażowy program to nie to samo co dopłacanie do interesu. Jesteś zwykła kłamczucha.

     • Ale 150 000 zł na 54 rowery to daje 2777 zł na rower w sezonie. To cena dwukrotnie wyższa niż cena roweru. A co do dalszych umów z firmą Nextbike to poszukam. Jak nie znajdę to odszczekam.

     • Potwierdzam. Jest taka umowa na lata 2020-2022. Tak że @Alina nie jest „zwykłą kłamczuchą”. Nic nie musi „odszczekiwać”.

 2. Czy wydział ortopedii jest przygotowany na nowych klientów? Zaopatrzono się w druty do odłamów kostnych, płytki kostne, druty kirschnera, piły do amputacji, młotki kostne, odgryzacze kostne ?

  Tak pytam, żeby nie było jak z Polskim Ładem – sztandarowym dziełem PiS, po kwartale jest do zmiany, dobrej zmiany…

 3. Ludzie …Zanim się zdecydujecie przeczytajcie opinie na sklepie Play. Kto skorzysta ??jak tam takie cuda się dzieją z pieniążkami. Same pułapki.
  Ściągają kasę z karty nawet nie wiesz za co.
  Ja się za głowę złapałem czytając opinie.

 4. Znów do „miasta możliwości” przywieźli stary złom. Poobijane, uszkodzone – pewnie po wymianie z warszafki. I już d…le z…lają jak p…ani nie zważając na pieszych. Aż strach z dzieckiem wyjść na spacer. To jak małpie dać nóż. Kto weźmie odpowiedzialność za ofiary.

 5. Dziś już jedna hu*noga by została zmiażdżona pod kołami mego niemieckiego SUV.
  Tylko decydentom możemy podziękować za tę patologię… kolejny eksperyment na naszej cierpliwości, czyż nie możemy zostać jak jesteśmy zaściankiem i zad*piem ? Ja rozumiem, że Morawiecki CHCE ( jak każde zdanie PiSowca rozpoczyna się od CHCEMY) 1.000.000 elektryków łącznie z hulajnogami, ja to staram się zrozumieć, nawet już szanuję tę wizję ale czemu NASZYM kosztem (pieszych, cyklistów matek z dziećmi, starców, suwerena)?

 6. Już widać te huladupy pozostawiane byle gdzie. A to dopiero początek. Oj będzie się działo.
  A kto był ojcem, czy może matkę tego pomysłu, nasza blondi?

 7. I oczywiście stoją byle gdzie, na chodniku, na drodze rowerowej. Ludzie, jak korzystacie, to postawcie je tak, aby nie stwarzały niebezpieczeństwa dla innych użytkowników. Jadąc rano o 4.30 trudno te hulajnogi dostrzec.

 8. W NY od 10 lat prawie każdy mieszkaniec ma hulajnogę aby do pracy dojeżdżać, w PL w dużych miastach jest to bardzo wygodny środek podróżowania, parę miesięcy temu byłem w KK i także ją ze sobą przywiozłem i do większości zakątków miasta dotarłem. Nie bójcie się rozwoju cywilizacji i tego, że to małe miasto i wszystko co z „wielkiego świata” jest złe.

Skomentuj