W Kędzierzynie-Koźlu odsłonięto nowy pomnik. Upamiętnia zwycięstwo Grupy Azoty ZAKSA w Lidze Mistrzów 2020/2021

5

Blisko trzy tygodnie temu w Parku Pojednania w Kędzierzynie-Koźlu pojawił się wyjątkowy pomnik, upamiętniający historyczne zwycięstwo Grupy Azoty ZAKSA w Lidze Mistrzów w sezonie 2020/2021. Dzisiaj nastąpiło jego uroczyste odsłonięcie.

Inicjatorem projektu jest gmina Kędzierzyn-Koźle. Pomnik ma upamiętnić zwycięstwo Grupy Azoty ZAKSA w Lidze Mistrzów w sezonie 2020/2021. W wydarzeniu na terenie Parku Pojednania wzięli udział zawodnicy i przedstawiciele Grupy Azoty ZAKSA, prezydent miasta Sabina Nowosielska, wiceprezes Grupy Azoty ZAK Bogdan Tomaszek, przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski, prezes PZPS Sebastian Świderski oraz kibice klubu i mieszkańcy miasta. Autorem rzeźby ukazującego serwującego zawodnika jest doskonale znany w Kędzierzynie-Koźlu Michał Misiaszek, twórca figurek osiedlowych koziołków.

– Jako prezydent miasta jestem niesamowicie dumna. Kędzierzyn-Koźle jest stolicą polskiej i europejskiej klubowej siatkówki. Mamy nadzieję, że pomnik, który odsłonimy przez wiele lat będzie nam przypominał o zwycięstwie Grupy Azoty ZAKSA – mówi Sabina Nowosielska, prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle

5 KOMENTARZE

    • Jak będą następne wybory to zadaj jej to pytanie. Dlaczego nie uczestniczy w świętach państwowych, jest pani prezydentem miasta w kraju Polska ? Może odpowie z grzeczności jako patriotka.

  1. Brawo!!! Pełen dystans i wszyscy w maseczkach, przecież do wyborów jeszcze 1.5 roku a lans pełną gębą. Szkoda że taki mały ten pomnik.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj