W Kędzierzynie-Koźlu odnotowano dziś próbę oszustwa „na policjanta”. Przekazujemy ostrzeżenie

5

Policja ponownie otrzymuje sygnały ze strony mieszkańców o próbach oszustwa „na policjanta”.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał dziś zgłoszenie od mieszkańca naszego miasta, że na jego telefon stacjonarny zadzwonił oszust podający się za policjanta. Przestępca pytał o dane osobowe oraz zgromadzone na koncie bankowym oszczędności.

– Przed chwilą mieszkaniec naszego powiatu poinformował nas, że dzwonił do niego oszust podający się za funkcjonariusza policji. Przestępca wypytywał rozmówcę o dane osobowe oraz zgromadzone w banku pieniądze – relacjonuje kom. Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Apelujemy o zachowanie czujności i przypominamy, że policjanci nigdy telefoniczne nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach. Nigdy nie proszą też o przekazanie komukolwiek pieniędzy.

 

5 KOMENTARZE

  1. W Kędzierzynie koło byłego INPARCO powstaje nielegalnie budynek ktoś wydał zgodę na budowę i to jest przekręt który powinien zainteresować prokuraturę i pana redaktora tej strony a nie drobni oszuści ale pewnie pani prezydent nic nie wie, BRAWO

    • Nielegalnie, bo się nie zgodziłeś? Jeśli ktoś wydał zgodę, to wszystko jest legalne..

      I okradanie kogoś z jego wszystkich oszczędności, to nie drobne oszustwo.. Podszywanie się pod urzednika państwowego, to też grube przestępstwo..

Skomentuj