W Kędzierzynie-Koźlu można już składać wnioski o dodatek węglowy. Rozpatrywane będą przez MOPS

9

Oficjalnie można już składać wnioski o przyznanie dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł. Aby go otrzymać, trzeba to zrobić do 30. listopada bieżącego roku. Wszystkie podania rozpatrywane będą przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Aby kwalifikować się do otrzymania dodatku, należy uzyskać wpis lub zgłosić źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Następnie trzeba wypełnić podanie. Można to zrobić w formie papierowej lub elektronicznej. Wydrukowane blankiety dostępne są w budynkach UM i MOPS, gdzie można od razu złożyć je w sposób tradycyjny. Mieszkańcom, którzy zdecydują się na taki tryb Magistrat, oferuje w razie problemów podczas wypełniania dokumentacji pomoc urzędnika.

Możliwe jest również złożenie podania za pośrednictwem internetu, pobierając wzór wniosku dostępny na stronie internetowej Dziennika Ustaw RP (dziennikustaw.gov.pl, pozycja 1712). W tym przypadku z pomocą w dopełnieniu formalności przyjdzie nam: platforma epuap, podpis kwalifikowany, lub profil zaufany. Bardzo ważne jest, aby wnioski elektroniczne poprawnie zaadresować. W tej formie powinny one być wysłane wyłącznie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

9 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję że władze będą weryfikować prawdziwość złożonych wniosków i zapukają do obywateli żeby sprawdzić czy mają piece przystosowane do opału węglem.A jak nie to sprawa karna o wyłudzenie 3 000 zł.

  • Żal mi Cię. Jeżeli nie jesteś z farmy trolli i marudzenie nie jest Twoim zawodem, to musisz być nieszczęśliwym człowiekiem. Ciągle utyskiwać, narzekać i być takim na nie to smutne. Chyba Cię nikt nie kocha o ile jak wcześniej wspomniałem nie jest to zawód. Pozdrawiam i szczęścia życzę.

 2. A gdzie dofinansowanie dla tych co gazem i prądem ogrzewają mieszkania, niby ekologia, zaś są lepsi i gorsi, to może ja zmienię na wegiel i będę zanieczyszczal powietrze i tak już zanieczyszczone

 3. Ciekawe ile jeszcze panującą nam wrzuci na barki MOPSu, a dyrektorka MOPSu się na to zgodzi…. Zresztą o czym tu gadać, kiedy dyrektor zostaje wybrany bez konkursu, to później musi być posłuszny…

  • Ponoć PiS obiecał, że można też wypełnić załącznik do wniosku, żeby pracownik MOPS-u wrzucił ten węgiel do piwnicy, a potem zimą przychodził co rano, przyniósł trzy wiaderka do mieszkania i napalił w piecu – prawda to?

  • Racja święta,wszystkie nowe pomysły władzy realizuje MOPS. Pracownicy są zarobieni i słabo wynagradzani.
   Dla kontrastu proszę spojrzeć na pracę innych urzędów w mieście,Skarbówka,Ratusz,tam to się nie przemęczają.
   Pani Prezydent,HALO,Co to za podział pracy że jedne urzędy są na granicy wydolności a w innych luzik i byle do 15 stej(albo krócej}

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj