W Kędzierzynie-Koźlu może powstać gigantyczny park. Ciekawy pomysł urzędu miasta

17

Chcą stworzyć ogromny teren zielony i to w centrum miasta. Jest pomysł, aby połączyć parki i skwery w jeden organizm.

Na ostatniej sesji rady miasta radni przyjęli uchwałę umożliwiającą przystąpienie do realizacji projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu poprzez rozwój terenów zielonych” w ramach unijnego programu infrastruktura i środowisko. Zakłada on połączenie kędzierzyńskich terenów zielonych w jeden gigantyczny park.

Możliwe jest połączenie jednym ciągiem Parku Pojednania poprzez lasek za halą sportową i pływalnią aż do Parku Orderu Uśmiechu, następnie przez osiedle Piastów i las za szkołą numer 6, modelowe zielone podwórka i skwery w Śródmieściu ponownie do Parku Pojednania – zapowiedział wiceprezydent Artur Maruszczak.

Rada miasta wyraziła zgodę na przystąpienie do programu. Inwestycja będzie realizowana, jeśli miastu uda się pozyskać na nią fundusze.

17 KOMENTARZE

 1. W parki im. Lotników 15 USAAF, na Blachowni „Rozwój terenów zielonych” skończył się wywozem paru transportów dłużyzny ze ściętych drzew…

 2. Niech oni to miasto zostawią w spokoju najlepiej, bo już wystarczająco jest zdewastowani na każdym kroku, jeśli chodzi o drzewa i krzewy.

 3. Jestem za, super sprawa ale żeby tylko tam jakieś butki z piwem nie stały bo zepsuje wizualizacje i śmieci będzie pełno. Naprawdę ciesz duszę że coś takiego będzie

  • Tak bo tych ‚BUTEK’ z piwem w mieście tyle, że przejść się nie da. W mieście nie ma ani jednego porządnego ogródka piwnego, miasto umiera po 16 bo nie ma gdzie wyjść, a czystości jakoś również nie widać.
   Ahh miasto wymarle

 4. Wreszcie jakiś sensowny pomysł. Mamy bardzo dużo terenów leśnych wartych wykorzystania właśnie w ten sposób pod warunkiem, że powoła się odpowiedzialną firmę, która zajmie się tym profesjonalnie przez cały rok. Jeżeli ma się to skończyć tak jak sadzenie drzew np. na Alei Lisa, które uschły, bo zastały zapomniane, to należy sprawę dobrze zaplanować od początku do końca. Podobne duże parki ma wiele miast nawet mniejszych od naszego co pokazuje,że można to zrobić i to dobrze. Obecnie od wielu lat nie widać w mieście ręki miejskiego ogrodnika. Okresowe koszenie wszystkiego co rośnie nie załatwi sprawy. Do tego potrzebne jest odpowiednie zaplecze – może miejska szkółka roślin i zaangażowani pracownicy, którzy wiedzą co robić i jak a dodatkowo robią to z pasją. To się musi udać. Powodzenia.

 5. A co z drzewami łamiącymi się, wycinanymi, ucinanymi od góry w tej innej części miasta, w kozielskim parku?? Prześwity robią się coraz większe, puste, dziurawe pnie dębów smucą.
  Zwykły człowiek pomyśli: trzeba wyciąć, to sadzimy nowe dęby, będziemy czekać, patrzeć jak rosną.
  Jednakże dla tych, którzy mają pomysły i możliwości realizacji, kozielski park, to cienka kreska na mapie.
  Zauważalna inaczej.
  Od lat spadające liście zalegają pod drzewami, tłamszą resztki trawy nie grabione, koszone chaszcze też nie są zgrabiane. Czy tak się dzieje w Kędzierzynie?
  Jestem za sprzątaniem po psie, ale gdzie wyrzucić zapełniona torebkę?
  Nasze miasto to na lewo od myślnika i na prawo, w Koźlu, gdzie przybywa jedynie szmateksów. Na Rynku.

 6. Radni, a może byście tak raz pomyśleli o Koźlu, bo jak dotychczas to 90% wszystkich inwestycji przypada na Kędzierzyn !!!

 7. Co do posiania pietruszki wątpliwy interes, wiem bo na działce jej uprawą to duży problem. Pan prezydent Maruszczak lepiej niech przypilnuje budowy basenu, dróg z tym ma wyraźny problem. Jest to kiepska kiełbasa wyborcza .

 8. Myślę, że to świetny pomysł, ale tak jak przedmowca pisze wcześniej, nalezaloby sie tym zajac nie tylko do otwarcia, ale i po otwarciu, dbac o to, pielegnowac, pomyslec cos o walce z komarami i kleszczami w tym parku. Ogolnoe pomysl dobry, jestem na TAK. Pozdrawiam wszystkich.

Skomentuj