W Kędzierzynie-Koźlu mogą powstać kolejne otwarte siłownie. Wybrano lokalizacje

1

Otwarte Strefy Aktywności to program Ministerstwa Sportu i Turystyki polegający na rozwoju infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. W jego ramach gmina Kędzierzyn-Koźle stara się o dofinansowanie budowy czterech takich stref na kwotę 125 tys. złotych.

Głównym celem przyświecającym ministerialnemu programowi jest tworzenie przestrzeni aktywności sportowej sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej. Zakłada on dwa warianty budowy OS:
1) podstawowy – obejmujący siłownię plenerową (minimum sześć różnych urządzeń) oraz strefę relaksu (minimum cztery ławki, urządzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe do podłoża np. szachy/warcaby itp., nasadzenia),
2) rozszerzony – siłownia plenerowa i strefa relaksu jak w wariancie podstawowym oraz plac zabaw o charakterze sprawnościowym (minimum trzy urządzenia) z ogrodzeniem.

Gmina Kędzierzyn-Koźle odpowiedziała na ogłoszenie o naborze i złożyła wniosek o dofinansowanie budowy czterech Otwartych Stref Aktywności. Możemy liczyć na zwrot 50 proc. kosztów budowy, nie więcej jednak niż 25 tys. złotych w wariancie podstawowym i maksymalnie 50 tys. złotych w rozszerzonym. Nowe strefy miałyby powstać w następujących miejscach:

  • ul. Sportowa – wariant rozszerzony
  • ul. Chemików, Czajki, Jagiellońska – wariant podstawowy

Źródło: urząd miasta

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj