W Kędzierzynie-Koźlu mamy już superszybki internet o prędkości nawet 1000 Mb/s. Poznajcie firmę Giga-Com

24

Telewizja, telefon oraz super szybki internet o prędkości nawet 1000 Mb/s jest już dostępny w Kędzierzynie-Koźlu. O planach rozwoju sieci światłowodowej w naszym mieście oraz o ofercie Giga-Com opowiada Krzysztof Kruczek, właściciel firmy.

– Proszę opowiedzieć coś więcej o ofercie Giga-Com?

– Oferta naszej firmy skierowana jest dla klientów indywidualnych, biznesowych, sektora publicznego, hoteli, placówek oświatowych i medycznych. Oferujemy możliwość dostępu do nowoczesnej sieci światłowodowej i świadczenia za jej pomocą usług szerokopasmowego dostępu do internetu oraz dostępu do telewizji kablowej i telefonii cyfrowej.

– Na jakim terenie dostępne są obecnie państwa usługi?

– Firma GIGA-COM jest operatorem lokalnym działającym na terenie województwa śląskiego oraz opolskiego. Nasz zasięg obejmuje obecnie powiaty gliwicki, raciborski, tarnogórski, strzelecki, krapkowicki i kędzierzyńsko-kozielski.

– Jakie są plany rozwoju sieci światłowodowej na terenie Kędzierzyna-Koźla?

– Na chwilę obecną z superszybkiego internetu o przepustowości rzędu 1000 Mb/s mogą korzystać już mieszkańcy Żabieńca, Kłodnicy, Koźla, Rogów, Cisowej oraz Południa. Do końca marca planujemy, aby do zasięgu sieci dołączyło również osiedle Kuźniczka oraz Pogorzelec. Natomiast do końca 2020 roku budowana przez firmę sieć światłowodowa ma objąć swoim zasięgiem aż 85 proc. powierzchni Kędzierzyna.

– Oprócz dobrej oferty klienci mogą liczyć u państwa na sporo promocji?

– Cały czas są dostępne atrakcyjne pakiety cenowe, a regularnie pojawiają się nowe promocje. Dodatkowo w ostatnim czasie firma dołączyła do programu Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Jej posiadacze mogą przystąpić do nowej sieci w oparciu o bardzo korzystne warunki. Każdy, kto zechce skorzystać z programu, będzie mógł cieszyć się bezpłatnym pakietem internetowym przez pierwsze dwa miesiące oraz otrzyma darmową usługę aktywacji i montażu.

– Oferujecie państwo bardzo szybki serwis?

– W przypadku awarii, które zdarzają się niezwykle rzadko, gwarantujemy usunięcie usterki w ciągu 6 godzin od momentu zgłoszenia. Ponadto nasz serwis telefoniczny czynny jest 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

– Cała inwestycja budowy sieci światłowodowej w Kędzierzynie-Koźlu pochłonie blisko 4 mln zł?

– Zgadza się i dodam, że cała inwestycja finansowana jest ze środków własnych firmy, bez wsparcia ze środków unijnych.

– Inwestycja ta niesie ogromne korzyści dla miasta i okolicznych mniejszych miejscowości?

– Głównym celem operatora jest zwalczanie białych obszarów NGA, których w Kędzierzynie-Koźlu jest bardzo dużo na podstawie konsultacji UKE. Białe obszary NGA to punkty adresowe budynków, w których nie występuje infrastruktura telekomunikacyjna umożliwiająca świadczenie usług dostępu do Internetu o przepustowości co najmniej 30 Mb/s lub 100 Mb/s w przypadku placówek oświatowych. Nasza firma współpracuje też z wieloma gminami udostępniając swoją infrastrukturę w postaci transmisji bądź dzierżawy włókien na potrzeby budowy monitoringu wizyjnego na terenie miast.

Szczegółowe informacje odnośnie oferty Giga-Com udzielane są telefonicznie pod numerem telefonów: 570018977, 533161585 oraz w biurze firmy, które mieści się w Kędzierzynie-Koźlu na osiedlu Azoty przy ul. Wincentego Witosa 3.

Giga Com
Ul. Wincentego Witosa 3
47-220 Kędzierzyn-Koźle
Biuro: tel. 570 018 977
Przedstawiciel handlowy: tel. 533 161 585

http://www.giga-com.pl/
https://www.facebook.com/Gigacom1/

Wykaz ulic objętych zasięgiem szerokopasmowej sieci światłowodowej:
Agrestowa
Archimedesa
Artylerzystów
Baczyńskiego
Barbary
Błękitna
Brzechwy
Bukowa
Bursztynowa
Chełmońskiego
Chrobrego
Ciasna
Cybisa Jana
Dobra
Dolna
Drzymały Wojciecha
Dunikowskiego Xawerego
Filtrowa
Fredry
Gaszowca Piotra
Gierymskiego Aleksandra
Główna
Gminna
Goltberga Artura
Góreckiego Jerzego
Górna
Grabskiego
Grenadierów
Grottgera Artura
Grzybowa
Helwiga Marcina
Husarska
Jagiellońska
Jasna
Jesienna
Kadetów
Kanonierów
Karpacka
Kasztanowa
Kłodnicka
Kłosowa
Kochanowskiego
Kopernika
Kossaka Juliusza
Kosynierów
Koszarowa
Krasickiego Ignacego
Krasińskiego
Krzyszowca Franciszka
Krzywa
Leśna
Letnia
Lipowa
Litewska
Lokalna
Łąkowa
Łukasiewicza
Malczewskiego Jacka
Marii
Marynarska
Mościckiego
Michałowskiego Piotra
Mikołaja z Koźla
Mikusza Bernarda
Miodowa
Młynarska
Modra
Nadrzeczna
Narutowicza Gabriela
Nektarowa
Niemcewicza
Odległa
Okrężna
Orna
Osiedlowa
Piaskowa
Piastowska
Piesza
Piłsudskiego
Plater
Pochyła
Pocztowa
Polna
Portowa
Promyk
Prosta
Przedwiośnie
Przeskok
Przytulna
Ptasia
Radosna
Rajska
Richtera Ignatzego
Rybarze
Saperska
Skrajna
Słowiańska
Sportowa
Staffa Leopolda
Stoczniowców
Stolarska
Stwosza Wita
Sucharskiego
Synów Pułku
Szpaków
Szymanowskiego
Teligi Leonida
Urszuli
Wagnera Richtera
Wakacyjna
Wandy
Waryńskiego
Wesoła
Widokowa
Witosa Wincentego
Wiosenna
Wodna
Wspólna
Zacisze
Zawiszy Czarnego
Zofii
Żeromskiego Stefana
Życzliwa

Do końca marca 2020 r. dołączą również ulice:
Akacjowa
Astrów
Bałtycka
Brzozowa
Gajowa
Głogowa
Grunwaldzka
Jagodowa
Jarzębinowa
Jaśminowa
Jesionowa
Jodłowa
Kalinowa
Kanałowa
Kościelna
Kozielska
Leszczynowa
Lipowa
Malinowa
Miła
Modrzewiowa
Morelowa
Nowa
Ogrodowa
Orzechowa
Parkowa
Piękna
Platanowa
Pogodna
Poprzeczna
Poziomkowa
Północna
Przyjemna
Pułaskiego
Spokojna
Starowiejska
Topolowa
Wiśniowa
Zamknięta
Zaścianek
Zgodna

Artykuł promocyjny

24 KOMENTARZE

 1. Naprawdę dobry dostawca w Kędzierzynie, mam na os zabieniec i żadnych problemów. Prędkość zawsze zgodna z umową 500 Mbps. Polecam

 2. Ja jestem umówiona na instalację na przyszły tydzień. Skończyli u nas kablować cały blok. Sąsiedzi mają i chwalą. Zobaczymy co i jak ;), już mam dość tego orange!!!

 3. Zachęcam do skorzystania z usług GIGA-COM. Jestem zadowolona z jakości internetu. Miłe zaskoczenie po tym jak korzystałam z Internetu radiowego, którego praktycznie tylko opłacałam, bo zasięg i prędkość były fatalne.
  Cieszę się, że nareszcie pojawił się nowy dostawca, który spełnia wszystkie moje oczekiwania.
  Moja ocena to 5/5.

 4. Światłowód założony na Kuźniczce ale sygnał jeszcze nie włączony. Oby jak najszybciej. Jeszcze jakby Multiroom wprowadzili na moduł CI+ to byłoby świetnie.

 5. Korzystam z Internetu oraz Telewizji na ulicy Chrobrego. Jestem bardzo zadowolony. Internet mam o przepustowości 300 Mbps. Przy teście prędkości miernik zaczyna od 1000 Mbps spadając do 300 Mbps zgodnych z umową. W końcu dzieci nie narzekają na słabe łącze. Dodatkowo skorzystaliśmy z promocji i nie płacimy do czasu kiedy mamy umowę z Netią. Jedynym minusem jest porządek który zostawili po sobie technicy!!!
  Ocena 4,5 / 5

 6. Powiem tak czytając opinie czy komentarze o firmie to jest 50/50 albo czasem nawet 70/30 pozytywnych opinii. Biorąc pod uwagę że ludzie częściej krytykują niż chwala to mnie to przekonalo. Dodatkowo maja dobrą ofertę i póki co po pierwszym miesiącu użytkowania jestem zadowolony.

 7. Super firma kolega ma, napiszcie jakie miejscowości w powiecie krapkowickim będą dostępne w tym roku Januszkowice są a dalej????

  • no dokładnie jakie wioski w pow krapkowickim po Januszkowicach, Zdzieszowice ?Żyrowa?, Oleszka? XXI wiek a u nas brak jakiegokolwiek internetu,

 8. w PL ..wszystko jak najniższym kosztem – sieć napowietrzna, plątają bez pomysłu kable nad naszymi głowami, bezpośrednio przed posesjami oraz psują krajobraz. Ja się zdecyduję, jak se je wsadzą w .. ziemię , czyli pewnie nigdy..

 9. Wyścig szczurów na ilość Giga/sek. Cieszą się ludkowie jak dzieci, a niejednokrotnie nie potrafią tego spożytkować gdyż posiadany przez nich sprzęt nie wydoli. Ale mają.Gigabajty.

Skomentuj