W Kędzierzynie-Koźlu ktoś niszczy banery wyborcze. To wykroczenie zagrożone nawet aresztem

31

Nieuczciwa konkurencja polityczna czy zwykły wandalizm? W ostatnim czasie w Kędzierzynie-Koźlu nasiliły się przypadki niszczenia banerów i plakatów wyborczych. Ma to miejsce głównie w nocy.

Do wyborów parlamentarnych zostały zaledwie trzy tygodnie. To najgorętszy okres kampanii wyborczej prowadzonej przez polityków. W Kędzierzynie-Koźlu niemal na każdym kroku napotkać można ogłoszenia kandydatów – od wielkich bilbordów przy drogach, po małe banery na ogrodzeniach różnych obiektów czy słupach. Im bliżej daty głosowania, tym częściej są one niszczone.

– W ostatnich dniach to już prawdziwa plaga, rano znajdujemy nasze banery pozrywane lub uszkodzone. Nie wiemy, kto za tym stoi. W wielu miejscach są jednak kamery monitoringu i zamierzamy zgłaszać takie przypadki – mówi przedstawiciel jednego z komitetów wyborczych.

Niszczenie materiałów wyborczych podlega pod art. 67 kodeksu wykroczeń, który za taki czyn przewiduje karę grzywny, a nawet aresztu.

31 KOMENTARZE

 1. A kiedy Ci startujacy beda po sobie sprzątać? Za to nie ma kary? Nie ma więzienia? No az dziwne… ludzie maja dosyć kłamstw i to dobry znak takie zrywanie :)

 2. Jedno pytanie do tych wieszających. Czy można komuś bez pozwolenia wieszać gdzie tylko dusza zapragnie .
  Płoty przy budowach i na prywatnych posesjach . Elewacjach budynków itd. Zdjęcia u góry , płot siatkowy . Przy silnym wietrze działa jak płachta . Ale kultura wieszających i tych na plakatach pozostawia wiele do życzenia . Byle do korytka i byle kasa wpadała.

  • @Gule, a skąd to przekonanie że nie mieli pozwolenia na wieszanie banerów?, wrozbita Maciej ci powiedział?. Jak ci żal to peło chętnie da ci swój abyś sobie go przykleił na plecach, jeśli dasz im oczywiście zezwolenie, będziesz cool chodząca reklamą z wizerunkiem Grzesia 😄

   • wyborca PiS . Odnosi się to wszystkich czy to jest PO , PSL czy PIS itd.. Jak jeden powiesi to koło tego wszyscy wieszają bo konkurecje trzeba wykosić.. A jeśli myślisz że jak ktoś obieca ci śliwki na wierzbie to będą rosnąć . Puste słowa kandydatów , potem i tak robią co góra im każe.

 3. Widać bezsilność PO-KO, frustracje, zdenerwowanie, brak programu dla Polski, i powrót do władzy za wszelką cenę. Nic to wam nie da, takie działania to tylko woda na młyn dla PiS-u. 13 października będziecie się musieli pogodzić z tym że PiS będzie rządził kolejne długie lata, i już tak nie będzie jak byście chcieli, żeby „było jak było” …. zapomnijcie!, ha, ha … korytka nie wrócą.

 4. POkłosie wojny POlsko – polskiej, wywołanej przez Tuska, PO przegranych w 2005 r. POdwójnych wyborach. Oliwą do ognia były kolejne POdwójnie przegrane przez PO wybory w 2015 roku.
  W 2015 do sejmu nie dostała się na dodatek lewica (nie licząc nowoczesnych lewaków Petru, którzy już nie istnieją), a wszystkie ostatnie sondaże oPOzycji nie wróżą nic dobrego, to w efekcie POKOnani wyżywają się na banerach i plakatach wyborczych.

 5. Ciekawy jestem, czy właściciele/zarządcy tych obiektów wyrazili zgodę na oklejanie. Czytałem, że kandydaci PiS nie tylko oklejają prywatne płoty banerami, ale jeszcze straszą konsekwencjami karnymi właścicieli, na wypadek ich usunięcia bez zgody tych kandydatów.

  Państwo PiS – komuna w pełnej krasie. Gomułkowska komuna.

 6. Czy Kłosowski wykupił miejsce na barierach energochłonnych na rondzie przy krzyżu? Wygląda na to, że właściciele płotów ściągają śmieci ze swoich obiektów. Policja nich się przyjrzy czy takie banery wiszą zgodnie z prawem. Czy tylko pisowskie banery mogą wisieć wszędzie? Na latarniach, barierkach, mostach, wiaduktach. Ogarnijcie się pisy, bo najpierw wy pokażcie, że robicie coś zgodnie z prawem.

 7. Jest takie pojęcie jak ład przestrzenny. Są przepisy o umieszczaniu reklam w odpowiedniej odległości od drogi. Są regulacje dot. zaśmiecania. Tymczasem ludzie, którzy w zamyśle mają tworzyć prawo w ogóle go nie przestrzegają. Dla takiego pseudo posła ważniejsze jest wystawienie swojej gęby na widok publiczny gdzie tylko się da po to, żeby przez kolejne 4 lata brać z naszych podatków ile wlezie. Takich mamy „mężów stanu”. Pamiętajcie o tym podczas wyborów.

 8. Nowe banery przy rondzie na terenie kamieniarza, piękne twarze zdolnych kandydatów, sercem za Pięknymi i Sumiennymi, tylko oni, idziemy ku lepszemu.

 9. Zagłosujcie na II RP jak chcecie żeby była lepsza przyszłość nasza i dzieci. Oni się już wykazali. Obejrzyjcie na YouTube II RP Jan Chrabia Zbigniew Potocki i zagłosujcie mądrze, bo sprzedadzą tą Polskę doszczętnie. Bóg, Chonor, Ojczyzna.

 10. Ten co zrywa te banery to jakiś głupol. Nie dość, że może trafić za kratki, to swoim działaniem jeszcze tylko zwiększa sympatię do tych, którym je niszczy.

 11. Widze ze większość z was idealnie wytresowana przez system, bo jak ktos za pis to nie.cierpi po i vice versa, nie ma dla was innej opcji? Jaka lewica? Jaka prawica? Co po 89 sie zmienilo? A no to ze wyprzedaja majatek narodowy, miliony Polaków za granica, kazdy kredyty, w pracy wypłaty za które nie mozna wyżyć, ofe okradzione, frankowicze oszukani, za afery nikt nie siedzi, serio nikt z was nie ma zadnych wniosków? Tak wam tv wyprala mózgi? Juz nie wspomne o amerykanach w naszym kraju, ustawach 447, 1066, ale co tam wazne ze jest 500 na dziecko… z waszych pieniedzy!!!! Nie lepiej zmniejszyć podatki? Vaty, pity, podatek dochodowy!!!! Podwyższyć kwotę wolna od podatku… niech nam nie zabieraja, i bedzie dobrze, pozdrawiam!

Skomentuj