W Kędzierzynie-Koźlu już pojawiły się żmije. Czytelniczka ostrzega

4
Żmija spotkana w ostatnich dniach w Blachowni. Zdjęcie czytelniczki.

Wystarczyło kilka dni prawdziwie letniej pogody, aby na kędzierzyńsko-kozielskich osiedlach pojawiły się żmije. Jedną z nich spotkała nasza czytelniczka.

Wiele osiedli w Kędzierzynie-Koźlu graniczy bezpośrednio z lasem, a wręcz jest nim otoczona, co oznacza, że światy ludzi i zwierząt nieustannie się przenikają. Jednym z tego przejawów są żmije, które w okresie letnim pojawiają się na ścieżkach, łąkach, a niekiedy też na urządzonych terenach zielonych. Podczas spaceru w Blachowni na jedną z nich natknęła się nasza czytelniczka. Gad wygrzewał się na drodze prowadzącej do miejsca, w którym kiedyś znajdował się basen, a dziś powstaje osiedle domków.

– Radzę wszystkim ostrożność i uwagę – napisała pani Patrycja, która żmije widziała też w okolicy placu zabaw przy ulicy Zwycięstwa.

Żmije to też spory problem na osiedlu Piastów. Przy lesie urząd miasta ustawił tabliczki, które przed nimi przestrzegają. Gdy dwa lata temu jeden z gadów zapuścił się na plac zabaw, został odłowiony przez weterynarza.

4 KOMENTARZE

  1. Z igły widły. Są ,niech zyją. Przecież was nie zjedzą i pani Patrycji. Strach z niewiedzy. Żmije rzadko kąsają człowieka, starając się raczej uciec.

  2. Za chwilę pojawią się jeszcze komary i kleszcze a wraz z nimi główny temat benzen – umrze śmiercią naturalną ku uciesze trucicieli :)

Skomentuj