Kędzierzyn-Koźle najbardziej bezwypadkowym miastem w Polsce! Opublikowano ranking

6

W Kędzierzynie-Koźlu w 2019 roku doszło do 428 kolizji i wypadków. Tym samym na każdych 1000 jego mieszkańców przypada 7,0 zdarzeń drogowych. Taki wynik sprawia, że miasto jest liderem na liście bezwypadkowych miast.

Eksperci rankomat.pl przygotowali listę 84. największych miast w Polsce i porównali, ile kolizji oraz wypadków przypada w nich na 1000 mieszkańców. Kędzierzyn-Koźle zajął na tej liście zaszczytne 1. miejsce. Miasto należy więc do najmniej kolizyjnych w całej Polsce. Tuż za nim znalazły się Siemianowice Śląskie. Najgorzej w Polsce wypadły natomiast Katowice, które znajdują się na samym końcu tabeli. Do przygotowania zestawienia wykorzystano dane z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji (sewik.pl).

Kierowcy z Kędzierzyna-Koźle najczęściej nieprawidłowo cofali.

Największa liczba wypadków w Kędzierzynie-Koźlu – 86 (20,09% wszystkich zdarzeń) była spowodowana nieprawidłowym wykonaniem manewru cofania. Do najczęstszych przyczyn pozostałych kolizji i wypadków w tym mieście należą:

 • niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami – 73 (17,06%),
 • nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu – 60 (14,02%),
 • nieprawidłowe omijanie – 28 (6,54%),
 • niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – 28 (5,84%).

Dla porównania, w mieście wojewódzkim (Opole), najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Spowodowało to aż 799 (29,39%) zdarzeń drogowych.

6 KOMENTARZE

 1. A kto tu się ma rozbijać, jak tu sami mistrzowie kierownicy w Passatach i Audikach na gnojówkę, co to ani nie jedzie, ani nie skręca, tylko dymi i rzęzi jak betoniarka? Sebki z BMW to raczej OKR, OPR, ONY i tak dalej, więc nic dziwnego że kędzierzyn tak wysoko wypadł.

  • Ziom. Dżordż. Rozumiem, że rzadko cię chwalili i nie wiesz jak zareagować.. Ale to wypadałoby się nie odzywać, jak nie masz nic do powiedzenia..
   W kk jeździ wiele marek samochodów.. Są VW, Ople, Mazdy, Fiaty.. A nawet, jak dobrze trafisz, to Porsche zobaczysz…
   Jeździmy bezpiecznie przez ronda i fakt, że nie ma się jak rozpędzić, oraz przez rozwagę naszych mieszkańców (tiaa, też chciałbym w to wierzyć xD) Ale z drugiej strony drogi publiczne są do przemieszczania się, a nie do popisów.. Jak ktoś chce sobie polatać dwie paki, to niech jedzie (bezpiecznie) na tor do tego typu jazdy.. Przynajmniej jak się roztrzaska, to szkód nie narobi.. I nie mówi tu, że zapierdzielanie=śmierć.. Po prostu na torze nie skosisz przypadkowych przechodniów..

 2. Na świecie drogi się poszerza, żeby rozładować ruch, a u nas się zwęża i robi bandy zamiast krawężników. Stąd ciągłe korki.Mamy szansę zostać najbardziej bezwypadkowym miastem w Europie, bo za chwilę po naszych drogach będą jeździć tylko rowery.

Skomentuj