W Kędzierzynie-Koźlu jednak powstanie strefa kibica? Urząd miasta rozmawia z Polsatem

0
Mecz otwarcia Euro 2012 na strefie kibica w Kędzierzynie-Koźlu.

Powraca temat utworzenia strefy kibica podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Niedawno informowaliśmy, że z organizacji takiego miejsca ze względu na koszty wycofało się starostwo powiatowe, które miało być wsparte przez urząd miasta. Magistrat robi jednak jeszcze jedno podejście.

Wspólny plan obu samorządów zakładał tworzenie strefy kibica w różnych częściach miasta. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla i okolic uzyskaliby w ten sposób możliwość wspólnego dopingowania biało-czerwonych. Z uwagi na wysokie koszty, które trzeba byłoby ponieść w związku z organizacją wydarzenia, starostwo zdecydowało się jednak porzucić ten plan.

Teraz temat wraca za sprawą urzędu miasta.

– Uważam, że strefa kibica byłaby świetną propozycją dla naszych mieszkańców i szkoda, gdyby miało jej zabraknąć. Po wycofaniu się starostwa powiatowego postanowiliśmy jako miasto wystąpić do telewizji Polsat o przedstawienie warunków transmisji. Czekamy na odpowiedź, dopiero po jej uzyskaniu podejmiemy decyzję – poinformowała na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Sabina Nowosielska.

Jeśli zaproponowane przez Polsat warunki zostaną przyjęte przez magistrat, strefa kibica z telebimem powstanie prawdopodobnie przed halą Śródmieście przy alei Jana Pawła II.

Skomentuj