W Kędzierzynie-Koźlu działa hospicjum. Placówkę przy ulicy Szymanowskiego prowadzi Caritas

18

Gdy po latach starań miasto wybudowało hospicjum, nastała pandemia koronawirusa, a obiekt decyzją wojewody został przekształcony w izolatorium. Ten okres jest już jednak zakończony. Nieco niepostrzeżenie Hospicjum Św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęło działalność.

Przez całe lata kolejne władze Kędzierzyna-Koźla mówiły o konieczności stworzenia hospicjum, czyli placówki, w której opiekę znajdują osoby w terminalnych stadiach chorób. Na planach się jednak kończyło. Inwestycję udało się rozpocząć dopiero podczas pierwszej kadencji prezydent Sabiny Nowosielskiej. Nowoczesny budynek powstał w miejscu dawnego przedszkola przy ulicy Szymanowskiego w Kłodnicy – do użytku oddano go w październiku 2019 roku – a prowadzenie placówki powierzono Caritasowi. Uruchomienie pokrzyżowała pandemia. Decyzją wojewody opolskiego budynek przeznaczono na izolatorium dla osób zarażonych Covid-19. Wrócił on już jednak do swojej pierwotnej roli. Hospicjum ruszyło, choć trochę niepostrzeżenie, około dwa miesiące temu.

– Hospicjum prowadzone przez Caritas działa i z tego, co wiem, przebywają w nim pacjenci. Ze względu na charakter tej placówki nie organizowaliśmy oficjalnego otwarcia – mówi prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.

Hospicjum Św. Anny znajduje się przy ulicy Szymanowskiego 33 a. O skierowaniu do placówki decyduje lekarz.

18 KOMENTARZE

  1. Cytat …[Hospicjum prowadzone przez Caritas działa …… Hospicjum Św. Anny znajduje się przy ulicy Szymanowskiego 33 a. O skierowaniu do placówki decyduje lekarz.]… A myślałem że farorz.

  2. Wejdźcie do środka, porozmawiajcie z ludźmi którzy to prowadzą, spójrzcie w oczy ludziom którzy tam przebywają, a potem napiszcie komentarz. Ja jestem tam codziennie jako rodzina osoby ciężko chorej. Dziękuję za to miejsce.

  3. Cóż za rzetelna informacja z ust pani prezydent, hospicjum otwarte i prawdopodobnie są już pierwsi pacjenci (taki cytat), tak wygląda rządzenie za zamkniętymi drzwiami i szklaną przegrodą urzędu miasta w pierdziszewie. A tak przy okazji czy ktoś z rządzących widział wczoraj jak wyglądał ruch na 408 po wypadku na autostradzie? Ciekawe czy wyciągną z tego jakieś wnioski?

    • FAKE

      Autostradami zajmuje się rząd (gdaka), krajówkami też, a wojewódzkimi jak ww droga zarząd województwa, warto najpierw pozyskać prawidłowe informacje. Ja tu widzę przedawkowanie wiadomości i Wina Tuska, a Sabcia winna wypadkowi, ma kobieta moc…

  4. No zastanawiałam się właśnie, że nocami się tam nagle świeci, fury stoją, a o żadnym otwarciu nie było żadnego słowa nigdzie…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj