W każdym wieku można być atrakcyjnym i pewnym siebie! Metamorfozy seniorów z Kędzierzyna-Koźla

1

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizował niezwykły projekt, który uzmysłowił seniorom, że zadbanym i atrakcyjnym można być w każdym wieku. W ramach inicjatywy osoby starsze przeszły metamorfozy, które zostały uwiecznione na profesjonalnej sesji zdjęciowej.

„Powróćmy jak za dawnych lat – Jesienna Metamorfoza Seniora” to projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Potrzebującym „Trampolina” z wykorzystaniem środków pozyskanych w ramach IX Edycji Programu Grantów Lokalnych BNP Paribas S.A. Piętnastu seniorów z naszego miasta oddało się w ręce profesjonalistów: fryzjerów, barbera, makijażystki, fotografa. Mieli również okazję stać się modelami na profesjonalnej sesji fotograficznej. Realizatorami usług byli: Hair Club GAYA, HCG Barber, Monika Bojsan – makijaż, Jarosław Kozłowski – fotografia.

W wyniku wieloletniej obserwacji naszych podopiecznych, widzimy w nich potrzebę dobrego samopoczucia we własnym ciele, samoakceptacji. Niestety bywa i tak, że seniorzy w jesieni życia zapominają o dbaniu o swój wizerunek. Dostrzegliśmy w nich potrzebę odmiany, odświeżenia swojego wyglądu, dodania blasku. Dlatego właśnie celem projektu jest nie tylko zmiana wizerunku zewnętrznego, ale również wzrost poczucia własnej wartości – mówi Katarzyna Weklicz, kierownik Domu Dziennego Pobytu nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu.

Seniorzy byli zachwyceni efektem swojej przemiany i zadeklarowali, że będą dbać o siebie na co dzień, podkreślając swoje atuty.

foto studyjne: Jarosław Kozłowski

1 KOMENTARZ

Skomentuj