W jeden dzień blisko sto wykroczeń. Policjanci podsumowują akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

2

Za nami policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie akcji policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Podczas działań mundurowi ujawnili blisko 100 wykroczeń.

We wtorek policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego prowadzili na drogach naszego powiatu działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Miały one na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni w przypadku zderzenia.

W akcji wzięło udział 12 funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy na drogach naszego powiatu ujawnili blisko 100 wykroczeń popełnionych zarówno przez pieszych, rowerzystów jak i kierujących pojazdami mechanicznymi.

Wykroczenia popełnione przez pieszych polegały między innymi na niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej, czy też przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Natomiast wśród kierujących pojazdami, najczęstszym przewinieniem było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu albo wchodzącemu na to przejście oraz wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. Z kolei w przypadku rowerzystów najczęstszym wykroczeniem było przejeżdżanie przez przejście dla pieszych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

  1. Czyli nic nowego, brawo milicja, przynajmniej wy staracie się coś dołożyć do zrujnowanego budżetu swą pracą i poświęceniem. Dlaczego tylko raz w tygodniu, w pozostałe dni lepiej stać w krzakach?

Skomentuj