W Hali Azoty nałożono specjalistyczną nanopowłokę, która oczyści powietrze z bakterii i wirusów

6

W poniedziałek w Hali Widowisko-Sportowej „Azoty” odbył się proces nakładania specjalistycznej nanopowłoki, która ma na celu oczyszczać powietrze z alergenów, wirusów, bakterii, grzybów oraz intensywnych zapachów i smogu.

Specjalistyczną powłokę nakłada się na szklaną fasadę oraz okna, bazuje ona na procesie fotokatalizy. Jest to proces inicjujący reakcje chemiczne bezpośrednio pod wpływem światła naturalnego, jak i sztucznego. Producent przewidział 30-letnią gwarancję na swój produkt.

– Nakładamy powłokę oczyszczającą powietrze Pure Air. Jest ona alternatywą dla oczyszczaczy powietrza, która nie generuje kosztów w czasie eksploatacji. Działa na zasadzie fotokatalizy. W powłoce znajduje się tlenek tytanu, który jest aktywatorem. W momencie, w którym na powłokę pada światło – sztuczne lub naturalne, aktywują się rodniki hydroksylowe. Są to związki mające działanie utleniające. W chwili gdy zanieczyszczenie zbliży się na odległość około 20 centymetrów od szyby, ulega utlenieniu – relacjonuje Agata Karmelita-Kłuś, product manager Pure Air w Filplast Sp. z o.o.

– Dajemy na produkt maksymalną przewidzianą gwarancję trzydziestu lat. Powłoka działa nieustannie i jest odporna na mycie szyb. Koszt nałożenia metra kwadratowego powłoki wynosi 606 zł netto i oczyszcza nam 15 metrów kwadratowych pomieszczenia. W przypadku pomieszczeń powyżej 2,6 metrów wysokości, przeliczamy na kubaturę i jeden metr kwadratowy powłoki oczyszcza 39 metrów kwadratowych – dodaje Agata Karmelita-Kłuś.

6 KOMENTARZE

  1. Mam cały dom wewnątrz pomalowany tlenkiem tytanu, a w domu mam kilogram tlenku tytanu w słoiku, no i wszystko czyste. Chętnym odsprzedam te aptekarskie ilości za połowę ceny podanej wyżej…

Skomentuj