W godzinę „W” na rondzie Pileckiego znów będą płonąć race. Akcja Patriotycznego Kędzierzyna-Koźla

33

Już w tę sobotę punktualnie o godzinie 17 cała Polska na chwilę zatrzyma się, aby w rocznicę godziny „W” upamiętnić powstańców warszawskich. Jak każdego roku akcję na rondzie Rotmistrza Pileckiego planuje też Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle.

Uczestnicy zaczną zbierać się przy rondzie już około godz. 16.45. Jak zawsze planowane jest zapalenie rac, włączenie syreny alarmowej i odśpiewanie hymnu państwowego.

33 KOMENTARZE

 1. Czeka was kilkuminutowy festyn tatuażu, testosteronu i beztroskiej głupoty w wykonaniu lokalnych nazioli. Oczywiście serwis kakadwadzieściacztery umieści obszerną fotorelację z tego pasjonującego widowiska.

 2. Czy normalni obywatele mają wstęp, jak przyjdę z koszulką KONSTYTUCJA to czy coś mi się może stać?

  • oczywiście, że wiedzą. Skazał Tusk, jego dziadek był strażnikiem pod celą, Komorowski podpisał wyrok, a Trzaskowski go publikował. Zapomniałem o kimś? Aha, Morawiecki próbował uwolnić Pileckiego, ale Nowak z psami stał i nic z tego nie wyszło.

 3. Przyjdziesz ” z koszulką” czy będziesz ją miał założoną na klacie? Bo to różnica jest kolosalna.
  Ale, to pytanie raczej kieruj do głównego zaracarza.

 4. Płoną race pod galerią, tu obchody się odbęda. Ale by powstańców czcić, to bez skazy trzeba być. Tolerancję w sobie mieć, a nie tylko: ,,Polsce cześć!” Tu nie chodzi o poglądy, honor odda każdy mądry. Race na rondzie wyglądają słabo, dym na ulicy łamie też prawo. Nie ma tam żadnego policji nadzoru, przejazd przez rondo historią z horroru.

  • Nie przesadzaj. Wystarczy o 17-tej się zatrzymać w hołdzie Powstańcom Warszawskim. Dym z rac nie będzie wtedy przeszkadzał a przeciwnie, podkreśli powagę tego hołdu.
   Chwała Patriotom.

 5. Patriotyzmu nie bójmy się manifestować.
  To jedna z niewielu rzeczy które łączą naród.
  Krytykanci i prześmiewcy oby nie mieli okazji dożyć czasów w których takie postawy będą potrzebne.
  Ale nawet dziś takie postawy są potrzebne co pokazali Holendrzy rozsadzając budżet wspólnoty europejskiej w imię swoich, narodowych i patriotycznych interesów.
  Chwała patriotom.

 6. Od poniedziałku będę chodzić do sklepu patriotycznie. Ubrany w białą koszulę i czerwone spodnie. W ręce będę miał odpaloną racę. W siatce jeszcze 9 bo 5 potrzebuję żeby dojść do sklepu.

 7. Alina, racę trzymaj dumnie, każdy powstaniec przewraca się w trumnie, widok narodowców na rondzie w tym mieście, nad krajem kochanym wróży to nieszczęście.

 8. Nawet już nie jestem zdziwiony zablokowaniem mojego wpisu. Bo obrażać zachowania propolskie i patriotyczne można. Ale obrażających nazwać po imieniu nie wypada!

 9. 1. Oddać hołd zmarłym jak najbardziej.

  2. Nie na rondzie, bez przesady.

  3. Na pewno nie powinniśmy czcić tej daty. Jest to klęska wielka. Osoby odpowiedzialne za to powstanie są zwykłymi mordercami. Taka prawda. Po prostu pamiętajmy o tej dacie, żebyśmy nigdy tak więcej nie zrobili.

  • Powstanie Warszawskie negują zaprzańcy, którzy wiedzą, że Armia Krajowa chciała wyzwolić Warszawę jeszcze przed wkroczeniem Armii Sowieckiej. Ale kształtowana przez wiele lat uległość wobec sowieckiego okupanta, nie pozwala im na trzeźwy osąd ówczesnej sytuacji. Jakoś beznadziejnie głupie, ze względu na pewną śmierć wszystkich, powstanie w Getcie Warszawskim jest przez nich hołubione.

   • {rzepraszam niniejszym wszystkich, poniosło mnie w tych komentarzach. Zbyt wiele czasu spędzonego przed telewizorem z włączonym TVP robi swoje. Jeszcze raz przepraszam, za zaprzańców w szczególności.

Skomentuj