W czwartek rano drogowcy na trzy miesiące zamkną ulicę Gliwicką. Do Azotów tylko przez Śródmieście

2

W czwartek przed południem wyłączona z ruchu zostanie droga wojewódzka nr 408 na odcinku od Brzeziec do Starego Koźla. To zła wiadomość dla tysięcy mieszkańców dojeżdżających tą trasą do zakładów na osiedlu Azoty.

O całkowitym zamknięciu drogi jako pierwsi informowaliśmy na portalu KK24.pl już w poniedziałek.

Czytaj: Czy grozi nam komunikacyjny paraliż? Droga do Starego Koźla będzie zamknięta do czerwca

W międzyczasie wśród mieszkańców zaczęła krążyć pogłoska mówiąca o tym, że droga pozostanie otwarta dla samochodów osobowych. Takie rewelacje dementuje jednak przedstawiciel zarządcy drogi.

– Droga będzie całkowicie wyłączona z użytkowania za wyjątkiem pojazdów uprzywilejowanych oraz mieszkańców gospodarstw znajdujących się przy niej – informuje Arkadiusz Branicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Zamknięcia drogi można spodziewać się jutro około godziny 10 rano, kiedy pracownicy ZDW dokonają odbioru oznakowania wytyczonego objazdu. Oznacza to, że pracownicy zakładów w Azotach udający się na poranną zmianę dojadą do pracy jeszcze drogą wojewódzką nr 408, ale do domów będą już musieli wrócić objazdem.

 

 

2 KOMENTARZE

  1. oj bedzie jazda!objazd przemyślany ze hej,ciezarowki wąską drogą przez Starą Kuźnie,brawo brawo panie Kryś.To chyba jakieś wolne żarty.Dlaczego ciężarówy w stronę Gliwic nie jadą dalej 40-ką do autostrady A4 i dalej na Gliwice?Aha bo nie można,tam jest płatny odcinek za duzo by ktoś stracił prawda?Tak to wszystko fajnie przemyślane jest.Zyczę wszystkim bezpiecznej jazdy….jak ktoś bedzie wyzywał to proszę nie róbcie tego wobec zwyklych roboli na drodze…

Skomentuj