W centrum Kędzierzyna-Koźla zebrał się tłum protestujących. Idą aleją Jana Pawła II

68

Około godz. 17 na placu przed dworcem kolejowym w Śródmieściu zaczęli gromadzić się protestujący przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Pierwszy protest odbył się wczoraj.

Protestujący wykrzykują hasła antyrządowe, nie chcą wprowadzenia zakazu aborcji ze względu na wady płodu. Wygląda na to, że demonstracja jest dużo bardziej liczna niż wczorajsza. Na miejscu są też znaczne siły policyjne. Jak donosi nasz dziennikarz, demonstrujący na początku zgromadzenia podziękowali funkcjonariuszom za ich pracę, deklarując, że rozumieją ich położenie. Pochód przemieszcza się aleją Jana Pawła II.

Aktualizacja: protest przeszedł pod biuro poseł Katarzyny Czochary przy alei Jana Pawła II, zawrócili, obecnie gromadzą się w rejonie kościoła św. Mikołaja.

Aktualizacja: uczestnicy protestu przeszli pod biuro Violetty Porowskiej, następnie ruszyli na Pogorzelec, są w rejonie kościoła.

68 KOMENTARZE

  • Prezydent na zdjęciu – źle
   Prezydent nie ma na zdjęciach – źle, bo jej nie ma
   Prezydent na manifestacji – źle, trzeba dymisji
   Prezydent nie widać na manifestacji – źle, bo nie jest z kobietami

   Andrzejku a czym ci dogodzić, może wacuś w miodzie?

   • Hehe. Piękna wypowiedź tylko pogratulować wysiłku umysłowego. A Pani prezydent normalne pojawiły się głosy krytyki to schowała głowę w piasek. Ale w niedzielę będzie w pierwszej ławce w kościele siedzieć bo w końcu trzeba się pokazać.

 1. Rząd powinien przestać ignorować społeczeństwo. Zacznijmy dojrzale traktować naszą „demokrację” i np częściej korzystać z prawa referendum. W temacie dojrzałości ustrojowej, ale także i kultury politycznej jak i klasy politycznej mamy lata świetlne do nadgonienia, a świat stawia przed nami cały czas nowe wyzwania (np. covidek). Nie ma czasu na „pierdoły” tego typu, w normalnym świeckim państwie, gdzie religia trzyma się z dala od polityki światopoglądowej (jak i w ogóle) nie byłoby nawet tego zamieszania. A u nas Jaro – który dostał wielki kredyt zaufania – postanawia wkur*wić ludzi zaostrzeniem przepisów regulujących m.in. prawo kobiet do życia i dysponowania własnym ciałem (oczywiście w zdrowych granicach). Obudźcie się tam na Nowogrodzkiej, bo wybory tuż tuż!!! Niedobrze, że prezydent ma covida, ale są różne środki przekazu, którymi można wyrazić swój sprzeciw, podobnie jak „Pierwsza” i „Druga” dama. Ten kraj to niestety porażka na razie. Niestety nie ma alternatyw i to tak na prawdę odbiera nadzieję na lepsze jutro – np. dla mojego pokolenia. To wszystko jest takie niepotrzebne ehhh..

 2. Szkoda słow patrząc na to co te matoły wyprawiają. Największa ilość zakażeń w naszym powiecie a do tych tumanów dalej nic nie dociera. Niech się w końcu ktoś opamięta w tej popidówie. Gawiedź sobie zabawę znalazła wczasie pandemii. Dopiero machali konstytucją a teraz się obudzili nagle. Potem będzie płacz jak się dorobi jakiś pacan. Władze tej wiochy już nad tym nie panują. Gnojki nie chodzą do szkół i sobie robią z miasta rykowisko z braku zajęcia. Polać ich błotem z armatki niech się taplają jeszcze. Dodatkowa rozrywka zawsze. Pokolenie wulgarnych pajaców oderwanych od rzeczywistości. Odważni w stadzie.

  • Bez komentarza
   Jest Pan/Pani tak chamski ze nie da się opisać
   Ja bym chętnie dała Panu/Pani na miesiąc dziecko z głębokim uposledzeniem i wtedy może był by Pan/Pani partnerem do rozmów w tej sprawie

   • Gumiak dał głos. Oprócz wyzywania i wulgaryzmów i pstrykania w smartfon nic nie potraficie. Wytrzyj smarku mleko spid nosa jak się unosisz, bo si3 zaplujesz.

  • Buractwo i wulgarny język to ja widzę tylko w tych wypocinach. Typowa pisowska pogarda dla innego człowieka. Akurat na brak zajęć to MŁODZIEŻ nie narzeka, już nauczyciele o to dbają. Proszę nie obrażać naszych dzieci, to nie są gnojki to są inteligentne dzieciaki, które rozumieją co się w tym chorym kraju dzieje.

   • A gdzież ta inteligencja jest?? Bo tu jej nie widzę. Tylko niech pani nie płacze jak braknie respiratora albo wolnego łóżka w szpitalu dla pociechy. No cóż mamy demokrację.

   • Plafusowska propaganda dała upust swoim emocjom. Widać tą inteligencję na ulicach. Super wychowanie. Może jeszcze więcej przekleństw. Tylko potraficie ujadać jak wam źle. Zapomnieli już jak było za rządów plafonów na zielonej wyspie. Wtedy to był chory kraj jak się miało gdzieś zwykłych ludzi.

     • Chodzą do szkoły to coś powinni wiedzieć albo przynajmniej poczytać o tym dobrobycie w kraju za platformersów, zanim zaczną poszczekiwać. Za dobrze mają w tych czasach. Myślą, że wszystko im się należy jak powyją, poklną i pstrykną palcami.

   • Jesteś pewna tego „….to nie są gnojki to są inteligentne dzieciaki, które rozumieją co się w tym chorym kraju dzieje.”
    Czy TY faktycznie rozumiesz, co się FAKTYCZNIE w tym kraju dzieje się ?
    Bez wulgaryzmów i epitetów. Rzeczowo.
    Jak ma być chamówa to szkoda twojego i innych czasu.
    KONSTYTUCJA.
    Skargi do Brukseli.

  • Jesteś tak głupi że brak nie wulgarnych słów żeby choć rąbek twojego zdebilenia opisać…
   Kobiety protestują w słusznej sprawie, jakby tobie jacyś fanatycy religijni wybrani większością głosów kazali usunąć jądra bo tak mówi „ich święta księga” też byś palił ich kościoły…

  • Dokładnie tak to squr……miasto mieszanina ludzi z całej Polski co przyjechali tutaj za robotą i po kase.I zrobili z niej duuużą wiochę ludzi bez kręgosłupa moralnego.Żony to jak tylko im się udaje to przyprawiają rogi swoim mężom(a takie przykładne małżeństwa.Mężów co jak tylko mogą to szukają pociechy na Roksie.Oj ile ja znam takich przypadków.A ich dzieci na to patrzą i są dokładnie takie same.Dalej niż czubek swojego nosa nic nie widzą i myślą że wszystko im się należy.Tak jak rodzicom którzy *pracując*w najlepszej firmie na świecie która w większości wydziałów za spanie na nockach rozdaje im co miesiąc pieniądze.A jak dostają za mało premii to do związków.Sprywatyzować to i wyjdzie kto ile wart jak połowa pseudoludzi poleci na bruk.Donosicieli co za złotówkę więcej na godzine majstrowi czy kierownikowi wyliżą pupcie,czy zadzwonią na policję anonimowo bo komuś się lepiej powodzi .Może wtedy docenią co mieli i jak szanować pracodawcę Państwową firmę która im płaci.

  • Ja jestem odważny solo zapraszam czy na walkę na argumenty czy na zwykle mordobicie. Doucz się z zakresu koronawirusa a nie tego co Ci pcha sprzedajna tv. Nadmienię iż jestem po 40,z chorobami wspoistniejacymi, pracuje w zakładzie na kilkaset osób, jeden obok drugiego, każdy bez maseczki. Żyje, żyć będę. Ojciec, mąż, brat.

 3. To straszne co TVN24 pod pachę z lokalnym radiem Park potrafią zrobić ludziom z mózgów. Lewacka propaganda padła na żyzną glebę ludzkiej głupoty…

 4. Nic wielkiego się nie stało. Każda społeczność zawiera w sobie pewien odsetek osobników słabych i bardzo słabych intelektualnie. Pozwólmy im pokrzyczeć i zamanifestować swój poziom etyczny i intelektualny.

 5. Straż miejska powinna przywrócić porządek w mieście a nie tylko oglądać to co się dzieje na ekranikach monitoringu, gdzie ta formacja podległa Pani Prezydent ?

 6. Wiadomość dla ,,edu,,i ,,Tępić buractwo i głupotę,,
  coś z waszymi głowami jest nie tak skoro uważacie że jest w porządku jak jeden kurdupel z przydupasami i panami w sukienkach ustalają sobie prawa nie bacząc na głos ,,suwerena,,
  to jest prosta droga do państwa wyznaniowego .
  Popieram protesty ,Pogonić PiS !!!

 7. Pani prezydent nie respektuje wyroku TK, i co taka osoba robi na tym stanowisku?. Czy nie zgadzając się z decyzjami tej pani, mogę też pół miasta zablokować?

  • Grupa kolesi Pani „odkrycie towarzyskie” ma tyle wspólnego z Trybunałem co produkt czekoladopodobny za czasów PRL z czekoladą od fioletowej krowy. Poszukaj w internecie, to nie było wcale tak dawno, jak PIŚdzielce respektowały orzeczenia trybunału zanim przyszła Julia PrzyKaczyńska

 8. W 1993 roku sejm uchwalił ustawę, na mocy której zabieg aborcji można legalnie wykonać w Polsce jedynie w trzech wypadkach:
  Kiedy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki. Wówczas nie obowiązują ograniczenia ze względu na wiek płodu.
  Kiedy badania wykazują, że istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.
  Kiedy ciąża powstała w wyniku gwałtu bądź innego czynu zabronionego. Wówczas zabieg może być przeprowadzony do dwunastego tygodnia ciąży.
  Dopiero teraz do mnie dotarło, że w przypadku zagrożenia życia kobiety lub uszkodzonego płodu nie obowiązują ograniczenia ze względu na wiek płodu.
  Czyli nawet w dziewiątym miesiącu ciąży!

 9. Szacunek dla kobiet i Wszystkich mężczyzn którzy są z nami! Jestem z Wami i cieszę się że mamy takie silne kobiety! Pokażmy im że się nie damy! Wybór należy do nas!!!!!

 10. Jakie miasto taki prezydent.Jak można łatwo dowodzić z urzędu zlepkiem kultur z całej Polski.Tu po prostu ludzie sami robią cały ten syf.Bez żadnych wartości,donoszą jeden na drugiego a w twarz się uśmiechają.
  Tu nikt nie ma jaj po prostu.Wszyscy się boją władzy i PIS.Szacunek dla gościa z siłowni na pogorzelcu(ale on nie jest z KK.)za to że nie bał się o swój interes i pomimo zakazu otwierania siłowni bezproblemowo ją otwarł(legalnie obchodząc przepisy i ustawy)i tak pokazał całemu KK jak szanuje swoich(i nie tylko) klientów i ludzi w tym mieście.Szacunek trzymamy kciuki i jesteśmy z Tobą

Skomentuj