W centrum Blachowni stanie choinka. Rada osiedla zadbała o świąteczny nastrój

0
Choinka, która co roku staje na Placu Wolności jest sporą atrakcją dla mieszkańców tej części miasta. W tym roku świątecznego drzewka doczekają się również mieszkańcy Blachowni.

Po dziesięcioletnich staraniach samorządu osiedlowego mieszkańcy Blachowni wreszcie będą mogli nieco mocniej poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Każdego roku przed grudniem mieszkańcy mniejszych osiedli Kędzierzyna-Koźla zabiegają o to, by na ich terenie można było poczuć magię zbliżających się świąt. Choinki i większość ozdób świątecznych, którymi urząd miasta przyozdabia ulice trafiają na największe osiedla. Przedstawiciele mniejszych osiedli cieszą się jeśli na ich ulicach znajdzie się choć kilka ozdobnych elementów. W tym roku za sprawą działania rady osiedla, w Blachowni zagości świąteczna aura.

– Starania o postawienie choinki na osiedlu trwały dziesięć lat. Trzeba było mocno się nagimnastykować i odłożyć pieniądze na ten cel. W miejscu, w którym stanie choinka wkopaliśmy betonowy fundament, montujemy też skrzynkę elektryczną. Mamy nadzieję, że choinka na osiedlu stanie się naszą cykliczną tradycją – opowiada Małgorzata Lipczyńska, przewodnicząca samorządu osiedlowego.

Pierwsze prace nad postawieniem świątecznego drzewka zostały już wykonane. Na początku tygodnia choinka fizycznie znajdzie się na osiedlu. Rozbłyśnie już w środę na tradycyjnych Mikołajkach.

– Oficjalne odpalenie choinki będzie miało miejsce 6 grudnia o godzinie 17.30. Choinka stanie w samym centrum osiedla – na skwerku przy skrzyżowaniu ulicy Tuwima z ulicą Broniewskiego. Choinkę poświęci ksiądz, odwiedzi nas również Święty Mikołaj, który zaprowadzi dzieci do domu kultury, gdzie odbędą się Mikołajki dla dzieci z Blachowni i osiedla Przyjaźni – zapowiada Małgorzata Lipczyńska.

Mikołajki organizują wspólnie: dom kultury „Lech” rady osiedla Blachownia i Przyjaźń oraz miejscowa parafia.

 

Skomentuj