W całym mieście zawyją syreny. 1 sierpnia rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

11

Już w ten czwartek ważna rocznica historyczna – mija 75 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego, największego zrywu przeciwko Niemcom okupującym Europę.

1 sierpnia o godz. 17, w godzinę „W” będącą sygnałem do wybuchu powstania, dla upamiętnienia bojowników w całej Polsce zawyją syreny alarmowe. Nie inaczej będzie w Kędzierzynie-Koźlu.

„W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00 na obszarze powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena) – dźwięk ciągły w okresie 3 minut – odwołanie alarmu” – informuje starostwo powiatowe.

Hołd powstańcom tradycyjnie odda też Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle. O godz. 17 przy rondzie Rotmistrza Pileckiego w aurze płonących rac odegrany zostanie hymn państwowy.

11 KOMENTARZE

 1. Góra AK to byli megalomani.Powstanie wywołało kilku niekompetentnych ludzi.Wbrew logice.I oni-jak ślepcy z obrazu-poprowadzili nas ku tragedii.Stało się coś arcypolskiego:zachłysnęli się Polską i oszaleli.To fragment książki”Wojna nadejdzie jutro.Żołnierz legendarnego Kedywu AK ostrzega”…a następstwem tego była śmierć ok.200 tyś.ludzi!

 2. To powstanie spowodowało jedynie zrujnowanie miasta i śmierć niezliczonej ilości mieszkańców. Ci którzy je rozniecili, na dany moment władzy nie osiągnęli. Ale cóż, zgodnie z zasadą, na łysej kobyle, w łapciach, z szabelką w ręce na czołgi. A polaczkowie nadęci frazesami rzucą się do boju, byle tylko o straceńcach pieśni pieli i rymy układali.

 3. Czyli znowu, przy niepisanym przyzwoleniu Policji Polskiej, zostanie stworzone zagrożenie wypadkami, poprzez zadymienie Ronda. No po prostu super. Jacy patryjoci, takie obchody.

  • A wymalują pasy dla pana Grzegorza senatora najjaśniejszego, żeby mógł się przemieścić na środek ronda?
   Jeśli nie, to liczę, że adekwatnie do łapania babć na wojska polskiego i tu każdy przechodzący w miejscu niedozwolonym spotka się z mandacikiem.

 4. Najważniejsze święto w II RP to Powstanie Warszawskie jakby to miało jakieś znaczenie dla całej Polski
  Jestem ślązakiem bo tu jest moja ojczyzna . Były aż 3 śląskie powstania gdzie ginęli nisi ojcowie za Polskę i co ???????????????????????????????????????????? CISZAAAAAAAAAAAAAAAAA

 5. Powstanie Warszawskie negują zaprzańcy, którzy wiedzą, że Armia Krajowa chciała wyzwolić Warszawę jeszcze przed wkroczeniem Armii Sowieckiej. Ale kształtowana przez wiele lat uległość wobec sowieckiego okupanta, nie pozwala im na trzeźwy osąd ówczesnej sytuacji.
  Jakoś beznadziejnie głupie, ze względu na pewną śmierć wszystkich, powstanie w Getcie Warszawskim jest przez nich hołubione. Powstanie, które było zakończone, zanim wybuchło!

 6. Do dzisiaj TRZECIE pokolenie UB ZWALCZA III pokolenie AK😠

  Co SZCZEGÓLNIE w Matołkowie – widać, słychać i czuć😠 Także na tym forum😕

Skomentuj