W całej Polsce zamknięcie galerii, hoteli, kultury i obiektów sportowych. Najmłodsi uczniowie zostają w domach

15
Adam Niedzielski.

– Trzecia fala nasila się, nie widać, by miała wyhamować – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Główną przyczyną przyśpieszenia pandemii jest mutacja brytyjska koronawirusa, ma on być odpowiedzialny już za połowę zakażeń. Regionami najbardziej dotkniętymi epidemią są nadal warmińsko-mazurskie, mazowieckie, pomorskie i lubuskie.

– Widzimy, że w całym kraju sytuacja na tyle się pogarsza, że decyzje o kolejnych restrykcjach będą miały charakter ogólnopolski – dodał Niedzielski.

Od 20 marca zamknięte zostają hotele (z wyjątkiem pracowniczych), nastąpi ograniczenie działalności galerii handlowych na terenie całego kraju, basenów, solariów i obiektów sportowych. Powrót do nauczania w trybie zdalnym klas 1-3 co najmniej do 9 kwietnia.

Ministerstwo Zdrowia poleciło wojewodom przyśpieszenie przekształcania łóżek na covidowe, aby zwiększyć ich liczbę o 8 tys.

– Odtwarzamy nasz potencjał, jaki mieliśmy na szczycie drugiej fali – powiedział Niedzielski.

Minister zaapelował o ograniczenie przemieszczania się, choć żadne formalne ograniczenia w tym zakresie jak na razie nie zostały wprowadzone.

– Jeżeli te kroki nie zahamują epidemii, będziemy podejmować decyzje o kolejnych krokach w kierunku całkowitego lockdownu – przestrzegł Adam Niedzielski.

15 KOMENTARZE

  1. A dlaczego opolskie ma być zamknięte, skro tutaj jest najmniej zakażeń. Jesteś cie jak tępe dzidy, fachowcy od 7 boleści. Kościoły sobie pozamykajcie, a nie szkoły, obiekty sportowe i galerie.

  2. T co robi ten rząd to zabawa w kotka i myszkę. Otwierają coś co zaraz zamkną bo przecież wiedzą że będą kolejne fale. Tak to może trwać wieczność aż virus sam się zneutralizuje.

  3. A kościoły otwarte,plebani zacierają rączki a baranki z kasą będą ustawiali się w kolejce po Ciało Boże.Zanim do kościoła pójdziecie to zorientujecie się czy są miejsca w Kozielskim szpitalu.Czuwaj!

  4. łaskawca powiedział, że nie będzie zakazu przemieszczania się.
    Wprowadzają to 20-tego , żeby karzeł 18-tego pojechał na Wawel , a odwołują 9-tego, żeby karzeł ze świtą przy schodach 10-tego postali w grupce.

  5. Piźnijcie się w łeb. To po jaki mamy nosić kagance skoro nic nie dały a zachorowania rosną? Chyba wszystko jasne że to pic na wodę.

  6. Niech rząd wyślę więcej samolotów do Anglii i przywiezie ludzi na święta, oczywiście nie badając ich jak to było przed świętami grudniowymi, oczywiście logdaln nie obowiązuje kościołów, bo ile się da upchnać ludzi tyle wchodzi, nikt na to nie reaguje, bo przecież najważniejsze jest KASA

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj