W byłym pubie na Rynku będzie młodzieżowe centrum kultury. Otwarcie wiosną

1

Temat, który zdominował ostatnie posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle, dotyczył centrum młodzieży, które zostanie otworzone w dawnym pubie „Studnia”. Głównym celem jego funkcjonowania będzie animacja czasu wolnego młodzieży poprzez organizację różnych zajęć oraz rozwijanie zainteresowań.

Więcej zdjęć lokalu: „Studnia” jaką znaliście już nie wróci. Zamiast pubu może powstać młodzieżowe centrum kultury

Młodzi rajcy wspólnie z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej, która będzie nadzorowała działalność centrum, opracowali jego wstępną ofertę. Wśród propozycji działań i wydarzeń znalazły się m.in. udostępnianie czasopism, gier planszowych i komputerowych, prezentacja twórczości młodzieży, organizowanie turniejów i konkursów, spotkań z różnymi ludźmi, warsztatów wokalnych, fotograficznych. Nie zapomniano również o małym bufecie.

– Liczę na waszą kreatywność oraz inne pomysły, które pomogą stale rozwijać ofertę centrum – mówiła Izabela Migocz. A prezydent Sabina Nowosielska dodała: – Mam nadzieję, że choć w założeniu będzie to centrum młodzieży, stworzycie taką ofertę, która przyciągnie do niego także inne osoby.

Wstępna propozycja nazwy miejsca spotkań młodzieży to „Studnia – Otwarta Kultura”. Otwarcie zaplanowano na 4 kwietnia.

Źródło: urząd miasta

1 KOMENTARZ

Skomentuj