W byłej salce katechetycznej powstanie miejsce przyjazne seniorom

0
Foto: archiwum

Jeszcze tej jesieni w Reńskiej Wsi powstanie klub „Senior +”. Na jego utworzenie gmina pozyskała z ministerialnego programu kwotę 150 tysięcy złotych. Siedzibą klubu będzie była salka katechetyczna przy kościele.

Reńska Wieś znajduje się w gronie sześciu gmin z województwa opolskiego, które sięgnęły po dotację z programu „Senior +”. Na utworzenie klubu dla seniorów w Reńskiej Wsi Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy 150 tysięcy złotych. Koszt utworzenia klubu „Senior +” po stronie samorządu wyniesie 40 tysięcy złotych.

– Klub powstanie w dawnej salce katechetycznej przy kościele. Zakładamy, że uda nam się uruchomić go jesienią tego roku, a swoje miejsce znajdzie w nim około 15 osób – opowiada wójt Reńskiej Wsi Marian Wojciechowski.

Dzięki środkom ministerialnym siedziba klubu „Senior +” zostanie gruntownie wyremontowana i zmodernizowana. W nowej placówce osoby starsze będą mogły aktywnie spędzić czas. W jej ofercie mają znaleźć się zajęcia kulturalne, ruchowo-sportowe czy też aktywizujące społecznie. W pierwszym okresie działalności klubu będzie on dotowany z rządowego programu, następnie ciężar jego utrzymania weźmie na barki gmina.

Skomentuj