W Blachowni stanęła dziś wielka choinka. W czwartek rozświetlenie i osiedlowe Mikołajki

2

Drugi rok z rzędu na osiedlu Blachownia w okresie Bożego Narodzenia mieszkańcom towarzyszyć będzie kilkumetrowa choinka. Jej uroczyste rozświetlenie nastąpi w czwartek o godzinie 17.30.

Po długiej przerwie choinka stanęła przy skrzyżowaniu ulic Tuwima i Wyzwolenia w ubiegłym roku. Mieszkańcy osiedla wcześniej wielokrotnie wskazywali, że w okresie świątecznym Blachownia w porównaniu z innymi osiedlami miasta prezentuje się wyjątkowo blado. Kilkumetrowa choinka zrobiła furorę, spotykając się z bardzo ciepłym przyjęciem, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców.

W tym roku drzewko kolejny raz będzie cieszyć oko. Kilkumetrowa choinka została przywieziona dziś na skwer przy ulicy Tuwima. Jej rozświetlenie zaplanowano na czwartek, przed Mikołajkami, które odbędą się w Domu Kultury Lech. Wydarzenie jest organizowane przez rady osiedla: Blachownia, Przyjaźni i Lenartowice, miejscową parafię oraz dom kultury.

2 KOMENTARZE

  1. Drzewko jest przepięknie rozjarzone kolorowymi lampkami lampkami. A właściciele posesji ustawili jeszcze obok niego wspaniałego, świecącego anioła! Miłe, świąteczne akcenty! Tylko świąteczne dekoracje na latarniach nie podobają mi się: niby „na bogato”, ale jednak kompletnie bez wyrazu, bez kolorowych (np. czerwonych lub niebieskich) akcentów: monochromatyczne…

Skomentuj