W Blachowni rusza duży remont. Ulica Tuwima zostanie gruntownie przebudowana

7

Rusza długo wyczekiwana przez mieszkańców Blachowni inwestycja – już za kilka miesięcy płynnie przejadą oni przez swoje osiedle. Dobrze oświetloną ulicą Tuwima wygodnie dojadą pod bloki, a samochody zostawią na jednym z przebudowanych parkingów.

Rozpoczynająca się w poniedziałek (20.07) inwestycja została podzielona na kilka etapów, aby jak najbardziej zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców. W pierwszej kolejności zostanie zamknięty odcinek od ulicy Przyjaźni do wyjazdu z parkingu przy markecie „Biedronka”. Wyłączenie tego fragmentu ulicy Tuwima spowoduje zmiany w poruszaniu się kierowców po osiedlu oraz kursowaniu miejskich autobusów. Trzeba będzie zwracać uwagę na wprowadzoną znakami (w piątek 17.07) tymczasową organizację ruchu – o kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Zakres zadania jest bardzo szeroki. Poza gruntowną zmianą nawierzchni zostanie także przebudowana kanalizacja deszczowa, a  nowe oświetlenie będzie bardziej ekologiczne.

 

7 KOMENTARZE

  1. Protesty to zacznę od sprzeciwu przeciwko stawianiu służbowych samochodów (np. nr rejestracyjny SLU40M6) na małych, PRYWATNYCH PARKINGACH wspólnot mieszkaniowych!! Jest obok ogromny, pusty parking pod BIEDRONKĄ. Niech firma – na czas prac – wykupi sobie tam jakiś jego fragment. I dodatkowo nie utrudnia życia mieszkańcom!!

  2. Może w końcu usuną te samochody graty audi kombi ford kombi które nadają się na złom a stoją i blokują miejsca parkingowe na Tuwima

Skomentuj