W Blachowni powstał „pumptrack”. Miasto wybudowało specjalny tor do jazdy na rowerze. WIDEO

4

Takiego obiektu jeszcze w Kędzierzynie-Koźlu nie było. Przy stadionie w Blachowni powstał „pumptrack” – to specjalny tor do wyczynowej jazdy na rowerze. Ponad rok temu młodym ludziom obiecała go prezydent Sabina Nowosielska.

Pomysł budowy obiektu narodził się po likwidacji torów zbudowanych przez młodzież w lesie na osiedlu Piastów. Prezydent Sabina Nowosielska spotkała się wtedy z przedstawicielami tego środowiska, zapowiadając, że miasto zbuduje profesjonalny. Jest już gotowy. „Pumptrack” powstał przy stadionie w Blachowni i będzie rozbudowywany. Relacja wideo:

 

4 KOMENTARZE

  1. Włodarzom przeszkadzał tor ziemny w lesie zrobiony przez pasjonatów bo nie wiedzieli kto weźmie odpowiedzialnośc za wypadki w lesie, zamiast tego zrobili to asfaltowy, rozumiem że za polamane dzieci teraz miasto weźmie odpowiedzialnośc…

  2. Taki obiekt był w Kędzierzynie,w lesie na osiedlu Piastów.Tylko że nadleśnictwo stwierdziło że jak ktoś połamie tam rękę to nie będzie za to odpowiadać ,a jak złamie rękę na blachowni i dodatkowo pozdzieram skórę na betonie to rozumiem mogę do Urzędu Miasta wystąpić o odszkodowanie.Na piastach młodzież która tak często krytykujemy zbudowała coś za swoje pieniądze w państwowym czyli swoim lesie ,spotykali się tam nie na piwo i fajeczke tylko żeby uprawiać niszowy sport ,utrzymywali tam porządek -było tam naprawdę czysto.Pomimo tego że nie należę do młodzieży już niestety od lat :( też tam kilka razy byłem spróbować swoich sił,spotkania i możliwość podpatrzenia tego co wyprawiają na swoich rowerach naprawdę mega podziw i szacunek .na pewno nie będzie tak na blachowni ,dodatkowo w słońcu , wcześniej było w zacienionym lesie .Jak zapłacę parę złoty to mogę wjechać autem do lasu i zbierać drewno ,a jeżeli skręce przy tym nogę to do nadleśnictwa po odszkodowanie?

  3. Po co te pesymistyczne myślenia o łamiących się od razu rękach , co by nie powstało w tym mieście, krytyka musi być na pierwszym miejscu, po co ? Pomysł jak i wykonawstwo robi wrażenie, młodzież się cieszy i będzie się cieszyć przez najbliższe pokolenia, odchodzi choć na chwilę od rzeczywistości którą tez wszyscy dorośli negują, mam na myśli używki, siedzenie przed kompem czy telefonem, ale i tak jest źle.
    Pani Prezydent jak i ludzie odpowiedzialni za tego typu rzeczy w mieście stanęli na wysokości zadania i chwała im za to ,że zależy im na młodzieży w tym mieście. Dziękuję.
    Jeżeli chodzi o miejscówkę w lesie i zrównanie jej z ziemią to o szczegóły bardziej zainteresowanych odnośnie pytań oddelegowałbym do Pana leśniczego stojącego rzekomo na straży lasów Kedzierzyńskich,
    on bardziej propaguje jak widać bar leśny.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj