Dofinansowanie na cztery kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych w Kędzierzynie-Koźlu

13

Kędzierzyn-Koźle skutecznie pozyskał dofinansowanie na cztery bezpieczne przejścia dla pieszych. Trzy z nich znajdują się na osiedlu Blachownia, a jedno w Koźlu. Niemal 430 tys. zł trafiło do budżetu gminy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Zebry przy ul. Tuwima (przy dwóch przystankach autobusowych i przy markecie spożywczym) oraz przy ul. Herberta (okolice skrzyżowania z ul. Piastowską) zyskały dedykowane doświetlenie i odpowiednie oznakowanie. Dodatkowo poprawiono komfort osób niepełnosprawnych poprzez wykorzystanie tzw. kostki integracyjnej.

W przypadku wszystkich czterech inwestycji pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie wynosi 80%. W Paczkowie umowę w tej sprawie podpisała prezydent Sabina Nowosielska oraz wojewoda Sławomir Kłosowski.

13 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobrze, to jeszcze niech włodarze pomyślą o doświetleniu tych przejść które już istnieją. Widoczność na tych przejściach pozostawia wiele do życzenia. O tragedię nie trudno na takich niedoświetlonych przejściach dla pieszych, a aura nie pomaga.

 2. Czemu takich przejść nie zrobią na Racławickiej obok ulicy Dunajewskiego i 24 kwietnia ulicy Roosevelta. Były już tam potrącenia pieszych i ruch pojazdów też jest duży. Owszem jest to droga zarządzana przez ZDW ale miasto mogłoby interweniować w tej sprawie lub spółfinansować inwestycje w zwiększenie bezpieczeństwa na owych przejściach.

 3. I tera bezpiecznie przez przejścia dla pieszych pójdą ludzie z miasta możliwości by zagłosować na władze samorządowe. Te ktore dostają skutecznie kase na najtanszy projekt dla miasta😁. Się popłakałem za ten sukces. Zagłosowaliście 2x juz na nie i guzik dostaniecie. No chyba ze lans w mediach. Jako jaro dałbym wam guzik za te obiady dla czaszkowskiego i tego klainbuda z peło.

 4. Bezpieczne przejście przy szkole nr 19 na al. Jana Pawła II wymaga poprawy znaki informujące o przejściu rzucają cień na pobocze i nie wdać przechodniów.

  • No właśnie .Rzucają cień. I jadąc sobie spokojnie samochodzikiem, nie wiadomo czy to jest tylko cień znaków wymagających poprawki ustawienia, czy to może duch wylazł na przejście i straszy kierowajców. Na przykład duch jakiejś Hermenegildy. Lepiej takie przejście omijać, jak ładnie mówią, szerokim łukiem i przez takie przejście nie przejeżdżać. W razie wypadku nikt nie uwierzy że Sznycel przestraszył się cienia i z tego powodu rozjechał przechodnia.

 5. 100 000 zł za doświetlenie i oznakowanie jednego przejścia?????
  Chryste Panie,co to za nienormalnie wysokie koszty?
  Firmy wykonawcze doją miasto aż miło.

 6. Nowoczesna pani Prezydent wzięła pisowskie srebrniki od pisowskiego Wojewody bez zatykania noska z obrzydzeniem ? Oj… bo jak się lokalne radyjko dowie…

 7. No brawo za usunięcie linku, czyżbym nadepnol władzy na odcisk z wyborem miejsc remontów przejść, to samo z remontem gazowej, normalnie magistrala o strategicznym znaczeniu dla miasta a wylotówki się sypią i pokazują jaką zapadłą dziurą jest miasto niemożliwości.

Skomentuj