Violetta Porowska: Obwodnica północna będzie impulsem rozwojowym dla Kędzierzyna-Koźla

52

Trwa budowa obwodnicy północnej, która dogodnie skomunikuje Kędzierzyn-Koźle z autostradą A4. Jednocześnie miasto przygotowuje się do budowy łącznika nowej drogi z terenami przemysłowymi w Blachowni. I tu dobra wiadomość – budowa mostu nad Kanałem Gliwickim aż w 80 procentach zostanie sfinansowana z budżetu państwa. Jak podkreśla poseł Violetta Porowska, do Kędzierzyna-Koźla – biorąc pod uwagę również samą obwodnicę – od bardzo dawna nie popłynął tak duży strumień pieniędzy, a nowa trasa stanie się impulsem rozwojowym dla miasta i regionu. Wideo:

52 KOMENTARZE

 1. Zacznę od Pytania do p. Porowskiej : czy do tej pory Kędzierzyn-Koźle nie miało dostępu do A4 ? Znów ta brzydula chce przypiąć się do sukcesu ,którego nie jest autorką…. Ale jeśli o Kędzierzynie -Koźlu mowa to trzeba wspomnieć że obwodnica ,która już jest, do końca nie spełnia wymagań, a mianowicie :
  istniejąca już część obwodnicy powinna spełniać swoje zadanie jednocześnie powinien zmniejszyć się ruch ciężkich pojazdów przez ulice Koźla dzielnicy Stare Miasto. Niestety tak nie jest. Nadal większość ciężkiego tranzytu przejeżdżą m.in. ul Racławicka ,24 kwietnia. W niektórych budynkach zwłaszcza obok wymienionej arterii w momencie przejazdu ciężarówki wszystko się trzęsie. Wywrotki jadą z dosyć sporą prędkością i nadmiernie hałasują i to już przed godziną 5 rano. Z kierunku Rogów i Kłodnicy. Pomimo zgłoszenia do Pani Prezydent, nic magistrat nie zrobił w tej sprawie. Mało tego w odpowiedzi piszą ,że miasto postara się by zwiększyć bezpieczeństwo oraz stwierdzili, iż muszą tędy jeździć owe pojazdy ze względu na istniejące zakłady….
  Nie wiem jakie zakłady miała Pani Prezydent na myśli ? Bo w okolicy wymienionych powyżej ulic nic nie ma.
  Najwidoczniej Włodarze nawet nie wiedzą co się znajduje i gdzie na terenie miasta. Po prostu ręce opadają. Tylko, Pani Prezydent czemu w takim bądź razie w Kędzierzynie w Śródmieściu mogliście zabronić przejazdu ciężkiemu tranzytowi, a w Koźlu nie ? Już nie wspomnę o innych uszczerbkach o których była mowa w piśmie
  czyli brak patroli policji od godziny 22 do godziny 6. Czy za mała ilość ławek w kozielskim parku. To ja jako mieszkaniec jak to nazywacie „Miasta możliwości” mogę stwierdzić z pewnością że możliwe jest zrealizowanie tych postulatów lecz hamulcem jesteście wy Władza. Nie słuchacie społeczeństwa lokalnego….
  Co się ma zmienić ? ……..
  ………… Czy jak zbudują tą część północną to tranzyt będzie omijał miasto czy dalej tak jak jest ?…..
  ……Przecież nie przybędzie miejsc pracy, bo jak by miało tak być to już by było. Kolejne władze doprowadzają do ruiny tego miasta, po prostu ono się zwija ,a nie rozwija. Pani Prezydent myśli tylko o Azotach i wszystko robi wokół nich. Do tego jedyna nowa firma która tu powstaje to z branży chemicznej jakby tu środowisko było za mało zanieczyszczone !

  • Nie miej pretensji do władz miasta. Prezydęta dopiero co nauczyła się brać udział w rozruchach czarnych macic w październiku, jeździć na rowerze w listopadzie, a w grudniu nauczyła się gasić światło w mieście. Czy sprawami miasta potrafi zająć się na poważnie ? kto wie ? wierchuszka totalsów PO co miesiąc wymyśla nowe zadania, tak więc prezydętej może zabraknąć czasu na sprawy miasta.

 2. W okolicy podanych przez ciebie ulic nie ma zakładów, ale pojazdy pow 15ton jadące w kierunku Klodnicy, Januszkowic, Raszowej itd. muszą przejechać przez Koźle, bo to jedyna droga. Nawet jadąc z Kędzierzyna do Klodnicy samochody ciężarowe muszą przejechać przez Koźle ul. 24 kwietnia

  • Z Kościerzyny chyba do Kłodawy trzeba przez 24 kwietnia jechać, bo z Kędzierzyna do Kłodnicy to najszybciej Wyspiańskiego, albo jeszcze szybciej jakimś dronem.

 3. Ale chrzani. Kędzierzynianie do niej piszą, dzwonią i telefonują. Może jeszcze pod domek sterczą z dziękczynnymi transparentami? Nie ma to, jak zawyżona samoocena granicząca z samouwielbieniem. Tajemnicą dla mnie są te jej struktury. Tajemnicza pani Ula i nikogo więcej nie było widać, ani słychać. Może inni coś zauważyli? Wg tej pani Koziołkowo-Matołkowo prężnie się rozwija… To niespodzianka? Jaki cel jest tego kadzenia królowej śniegu i benzenu? My swoje wiemy i takie bajery nie dla nas. Komu jeszcze z jej zaufanych zawdzięczamy drugą obwodnicę, most i to że Odra płynie do Bałtyku? Trochę się chyba zagalopowała, a pytający zbyt dociekliwy nie był.

   • Newada jak mówią kolesie jest ostatnio wnerwiony i rzuca ponoć ciężkie słowa, a Cyklop chyba sobie już odpuścił, a było tyle zachodu.
    Po wyborach byLy uśmiechy, ładne słówka i grabulka,Ale nie wszystko poszło tak jak było w planie. Natomiast kolejne wybory dopiero za trzy lata i sporo moze się jeszcze zmienić.Znajomi mówią, że szkoda chłopaków tak się napracowali.

 4. Baju, baju baj, picuś glancuś.
  Nic nowego z tej wypowiedzi nie wynika. Prawda jest taka, że realizację owych inwestycji wywalczyli inni.
  Po prostu jest okazja i pani Porowska podpina się pod skuteczne działanie pani poseł Katarzyny Czochary, a to jest nie eleganckie.
  Lepiej by było jak by pani Porowska zajęła się trującym Kedzierzyn-Koźle i okolice benzenem, Portem Kozielskim i w końcu opowiedziała się czy strajk kobiet jest słuszny czy też nie, bo nie zajeła konkretnego stanowiska. Pełnomocnik powiatowy PiS-u, szefowa klubu radnych PiS w K-K pani Kukolka do dnia dzisiejszego nie zabrała głosu w tej sprawie aborcji do dnia dzisiejszego.

 5. Dobrze, że Pani Borowska powiedziała o 80% finansowaniu mostu od rządu. Zapomniała powiedzieć tylko, że cała inwestycja kosztuje ponad 270 mln zł, z czego UE daje ponad 200 …
  Jak taki rząd wspaniały jest, proporcje powinny być odwrotne !!!

 6. Do przypomnienia p.V.Porowskiej, obwodnicę Północną mamy dzięki p.Senatorowi Grzegorzowi Peczkinsowi,to on lobbował przez całą swoją kadencję w Senacie o budowie „Obwodnicy Północnej w Kędzierzynie-Kożlu”Czuwaj!

 7. Najlepiej jej wychodzi podpinanie się pod sukcesy i pracę innych oraz dbanie o samą siebie i obiecanki-cacanki. Co nie, Newada, Cyklop i inni zawiedzeni?

  • Newada jeszcze klajstruje i to pewnie z znacznym niedodytem kibicuje. Natomiast zdaje się, że Cyklop już nie, dał sobie spokój i odpuścił. Kolesie mówią, , że być może obaj są tym gadaniem i brakiem konkretnej politycznej działalności zawiedzeni.
   A tyle było pracy i zabiegów w kampanii wyborczej, a jakie plany i perspektywy były, a teraz jakie konkrety? Brak widocznej pracy politycznej w naszym miescie. Ludzie mówią, że tak jak widać to PiS-u w Kedzierzynie-Koźlu nie ma i nic specjalnego nie robi. Pełnomocnik powiatowa pani radna Kukolka nie jest widoczna w działalności partyjnej. Mamy za to wielki partyjny szyld pani Porowskiej wiszący nad biurem no i lans na FB.
   Kto to jest ta tajemnicza pani Ula, co podobno od czasu do czasu jest w biurze? Ludzie pytają w jakich godzinach jest czynne biuro pani poseł Porowskiej?

  • Może podpadła bratu i teraz chce się przymilać. To jej wychodzi najlepiej. Pustosłowie i sztuczny uśmiech. Czuję fałsz i obłudę.

 8. Doskonałe zagranie ze strony Pani poseł, równie dobre pomysły z umiejętnie wplecionymi elementami autopromocji miała pracując przed laty w Biurze Informacji i Promocji kędzierzyńsko-kozielskiego Urzędu Miasta. Proszę zauważyć, że na ścianie nie ma zdjęcia A. Dudy, którym Jarosław Kaczyński gardzi, nie ma również godła, które stanowiłoby wizualną konkurencję dla twarzy Lecha, jest natomiast polska flaga, w dodatku – brawo Pani poseł – bez tej unijnej, cytując prof. Pawłowicz, „szmaty”.
  Tło wystąpienia pani Porowskiej to w istocie nie jest tło, lecz czytelna deklaracja politycznej miłości i wierności, mająca zapewnić miejsce na listach wyborczych, kto wie, być może nawet do Parlamentu Europejskiego. Jestem prawie pewny, że portret Lecha Kaczyńskiego jest przymocowany do ściany gęstą, lepką wazeliną.

  • I może właśnie o to jest jej gra? W parlamencie euro PEJS kim może być Miler, Cimoszewicz, Rosati i inne komuchy, to może też być i Wiola. Parcie na szkło godne buldożera. Pecunia non olet. Szczególnie „kruszynie” non olet.

 9. Jak zwykle wybitna wypowiedź z ust tej szczerej i elokwentnej persony. Portret Przywódcy Narodu dodatkowo podkreśla powagę inwestycji. Żyjemy w najlepszym państwie na świecie, rząd jest idealny, premier doskonały, prezydent wybitny, a prezes PIS bez skazy.

  • Przestań powtarzać te swoje brednie. Wszyscy to wiemy i się cieszymy, że plstfusy nie zwijają nam państwa tak jak za swoich rządów. Wystarczy, że w koziołkowie mamy u władzy platmatołków i znosimy ich popisy.

   • Chyba mamy poprawę stanu pacjenta, funkcje mózgowe zostały przywrócone. Chyba zaczynasz dostrzegać pęknięcia w tej pięknej iluzji PISu którą wytworzyłeś w swojej wyobraźni. Tylko tak dalej towarzyszu.

 10. PiS – partia trzymająca jeszcze władze wszelkimi mocami, łącznie z mocami nieczystymi pochodzącymi z geotermii toruńskiej, wprowadza podwójne standardy. Sam widziałem, że PiS to partia uprzywilejowana, oni mogą się spotykać w liczbie większej niż 5 i nie nosić maseczek w budynku kultu religijnego. Ja nic z tego nie rozumiem. Byłem tam z przyłbiczką, przycupnąłem w środku nie afiszowałem się z przodu, bo jestem skromny.
  Nie nie napiszę kościół bo ojciec Tadeusz R. jest biznesmenem a Kościół to przykrywka do dotacji narodowych dla własnych interesów. Ja nie atakuję Kościoła, a mam jedynie delikatnie mówiąc krytyczny stosunek do kościoła ojca Tadeusza R.
  Czy śp. Prezydent Tysiąclecia jowialną buźką spoglądający na nas zza szerokich pleców by na to pozwolił, odpowiem tak by pozwolił.

  Czy normalni Polacy głosujący za PiS, mogli by bez inwektyw, kulturalnie jak ja, odnieść się do kwestii nierespektowania praw, które rząd sam wprowadził??

 11. Znamy takie osoby, co to lubią przypisywać sobie zasługi innych przy inwestycjach w naszym mieście. Trochę to żenujące i niesmaczne, bo nawet jej rzekome zaplecze milczy w tych kwestiach na sesjach rady miasta. Aktywność i skuteczność pań w biurze – bez komentarza. Zimy jeszcze nie ma, a niektórzy już zapadli w zimowy sen. A może nigdy się z niego nie wybudziły?

 12. Niech nam żyje przywódca Korei Północnej KIm costamcostam eeeeeeeeeee nie to polska 21 wiek i portret kurdupla Jarosława zawsze dziewicy kakaoruchacza wielkiego

 13. A co ty kobieto masz wspólnego z budową tej obwodnicy? Znowu lans na skuteczności innych. Przyczepiło się to do okrętu i wrzeszczy „płyniemy”. Jej samouwielbieni nie trawią już lokalni działacze i sympatycy.

Skomentuj