Uzbierali prawie 10 000 zł w drobniakach. Pieniądze pomogą ubogim rodzinom z naszego miasta

7

Niewielki nominał, a ogromna pomoc. Rejonowy oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie-Koźlu podsumował kolejne edycje akcji pt. „Gorączka złota”. PCK od lat zachęca mieszkańców do zbierania miedziaków. Z 1, 2 i 5-groszówek uzbierała się pokaźna suma. Zostanie ona przeznaczona dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszego miasta.

Przez ostatnie dwie edycje zebrano blisko 10 tysięcy złotych. Wzięło w nich udział 25 różnych podmiotów, od przedszkoli i szkół przez firmy po prywatne osoby. Akcja prowadzona jest w całym województwie, ale to nasze miasto wiedzie prym w regionie.

„Gorączka Złota” została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Kędzierzyna-Koźla.

7 KOMENTARZE

  1. Znam kilka rodzin „ubogich” i tym rodziną należy się dużą pomoc ze strony miasta,tymi rodzinami są…nasi kochani ROMOWIE!Czuwaj!

  2. Honorowym Patronatem Prezydenta Kędzierzyna-Koźla – śmiech na sali znowu lansik. Ta pani nie ma wstydu. Większość swojego nie przepraszam służbowego czasu prezydentury tylko w mediach bryluje i przecina wstęgi. Tu takiego pseudo gospodarza mamy już dość. A te pieniądze to mam nadzieje że nie dla lumpów czy cyganów.

Skomentuj