Uważaj na SMS-y z linkiem. Twoje pieniądze mogą zniknąć z konta

0

Święta to czas, kiedy kupujemy mnóstwo rzeczy przez internet. Nie trudno stracić rachubę, za co i kiedy płaciliśmy. A własnie na to czekają oszuści, wysyłając SMS-y  z linkiem, aby dopłacić do zamówionej paczki jakąś symboliczną kwotę. Robiąc to, można stracić całą zawartość konta. 

Do mieszkańców miasta przychodzą SMS-y, które informują na przykład o wstrzymaniu przesyłki ze względu na niedopłatę. Kwoty są bardzo małe, więc mogą uśpić czujność odbiorcy. Jeśli zdecydujemy się kliknąć na link, zostaniemy przekierowani do strony bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu się na nasze konto, możemy stracić wszystkie znajdujące się tam pieniądze.

Logując się poprzez załączony link do bankowości elektronicznej, przestępcy uzyskują dostęp do naszego konta i w ciągu kilku sekund kradną wszystkie środki znajdujące się na nim. Często nadawcą takiej wiadomości jest „PACZKA”. Przestrzegamy, aby nigdy nie logować się do bankowości elektronicznej poprzez otrzymywane w sms-ach i wiadomościach e-mail linki – informuje Magdalena Nakoneczna, rzecznik kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Skomentuj