Uwaga na oszustów, którzy próbują zarobić na epidemii. Oferują seniorom testy na koronawirusa

2

Obecna, bardzo trudna sytuacja, jest niestety coraz częściej wykorzystywana przez różnego rodzaju oszustów i naciągaczy. W ostatnim czasie starsi mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla odbierają telefony od osób, które oferują wykonanie testów na koronawirusa.

Nasz czytelnik opisuje sytuację, która spotkała jego babcię. Kobieta odebrała telefon od nieznanej jej osoby, która zaoferowała wykonanie testu na koronawirusa. Na szczęście kobieta wykazała się czujnością, zakończyła rozmowę i skontaktowała się z wnukiem.

Należy pamiętać, że testy na koronawirusa są obecnie wykonywane na polecenie lekarza przez akredytowane laboratoria. Jeżeli ktoś proponuje taką usługę przez telefon, może być to próba oszustwa. W ostatnim czasie kędzierzyńska policja odebrała jedno zgłoszenie dotyczące telefonicznej propozycji wykonania testu.

Policjanci radzą, aby zachować szczególną ostrożność w kontaktach z osobami, które w rozmowie telefonicznej pod różnymi pretekstami próbują namówić nas do przekazania pieniędzy. Najlepiej po prostu rozłączyć rozmowę, a jeśli mamy podejrzenie, że próbowano nas oszukać, należy powiadomić policję.

2 KOMENTARZE

  1. Proszę się nie dziwić, że są „uczynni” ludzie oferujący testy na obecność koronawirusa, skoro Polska pod tym względem jest w ogonie Europy. Taką mamy rzeczywistość.

    • Ja się dziwię tylko, że ktoś się na to daje złapać.. Że są takie szumowiny, które wykorzystają każdą okazję, żeby oszukać w ten czy inny sposób ludzie wiedzą od dawna.

      Dalej mamy średniowiecze, tylko na stosie nie palą i końmi nie jeździmy.. Ale czy to zmiana na dobre, to kwestia sporna..

Skomentuj