Uwaga kierowcy! W poniedziałek drogowcy zamkną skrzyżowanie w Reńskiej Wsi

2

W poniedziałek, 6 sierpnia drogowcy zamkną skrzyżowanie dróg krajowych nr 38 i 45 z drogą wojewódzką nr 418 w Reńskiej Wsi. 

Trwająca od kilkunastu tygodni przebudowa drogi krajowej nr 45 na odcinku od Poborszowa do Reńskiej Wsi wchodzi w kolejną fazę. W poniedziałek, 6 sierpnia drogowcy zamkną skrzyżowanie w Reńskiej Wsi, które zostanie przebudowane. W miejscu, w którym bardzo często dochodziło do kolizji i wypadków, powstanie rondo.

Prace dadzą jednak mocno w kość kierowcom. Na czas robót wyznaczono objazd drogami wojewódzkimi nr 416 i 417, a dalej drogą krajową nr 40. Wcześniej drogowcy zapowiadali, że prace na odcinku od budowanego ronda do zjazdu na obwodnicę miasta zakończą się we wrześniu. Szczegóły objazdu na mapce:

Inwestycję wartą blisko 35 milionów złotych realizuje konsorcjum: Adac-Lewar Sp. z o.o. z Przystajni, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Adrian Bąk z Głubczyc. Po przebudowie droga ma mieć jezdnię o szerokości 7 metrów z poboczami o szerokości 50 cm z każdej strony. W ramach inwestycji wybudowane zostaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe, przebudowany zostanie przejazd kolejowy przy wjeździe do Większyc, a także zatoczki autobusowe. Planowy termin zakończenia całej inwestycji to listopad 2019 roku.

2 KOMENTARZE

Skomentuj