Utrudnienia w ruchu na obwodnicy. Ciężarówka uszkodziła wiadukt, droga jest zablokowana

11

W piątek kilka minut przed godziną 15 służby ratunkowe zostały zadysponowane na aleję Armii Krajowej. Samochód ciężarowy przewożący na lawecie maszynę budowlaną zahaczył nią o konstrukcję wiaduktu kolejowego.

Z maszyny oderwało się kilka jej części, które uderzyły w samochody jadące pod wiaduktem. Na miejscu obecne są wszystkie służby. Na czas prowadzenia akcji obwodnica miasta na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do ronda rotmistrza Pileckiego jest zablokowana.

Zdarzenie miało miejsce w godzinach szczytu stąd utworzyły się ogromne korki. Jak dowiadujemy się na miejscu, najprawdopodobniej nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

11 KOMENTARZE

 1. dobrze, że tak często są „zdarzenia” na drogach naszego miasta i w jego sąsiedztwie. dzięki temu jest sporo wiadomości na tej stronie. szkoda tylko, że tak rzadko można znaleźć jakieś naprawdę pozytywne informacje – na 9 zdjęć tylko 2 „normalne”.

 2. Jak niewiele trzeba aby ten grajdol sparalizowac komunikacyjnie. Az dwie ulice i wystarczy ze jedna zablokowana to miasto stoi w korkach..ja pierd… Bareja by tego nie wymyslil. Pytanie do wlodarzy…czy wy naprawde jestescie cwierc mozgami i nie widzicie ze to miasto sie dusi????

  • Pomyśl co się będzie działo, gdy remont ronda przy rz. Kłodnica stanie się ciałem… Obwodnica nie spełnia już swojej roli. Po jej przedłużeniu wzrośnie liczba samochodów tranzytowych, zobaczycie.

   Układ komunikacyjny Koźle Kędzierzyna to w uproszczeniu ∞ gdzie rondo z krzyżem jest centrum chaosu. Znalezienie alternatywy to już teraz konieczność ! by powstało w ciągu 10 lat.

 3. Zabrakło jeszcze tylko samochodu ciężarowego, który utknął pod wiaduktem kolejowym i wszyscy jeździmy przez azoty. Taka sytuacja. Więcej jednopasmówek. Flegmatycy, którzy boją się wjechać na rondo oraz mistrzowie kierownicy oszczędzający żarówki kierunkowskazów – tych szczególnie pozdrawiam.

 4. mirek~ znakiem B16 oznacza się wiadukty, tunele oraz linie energetyczne nad drogami, o wysokości mniejszej niż 4,5 m. Widocznie ten wiadukt nie wymaga takiego oznakowania. Dopuszczalna wysokość pojazd+ładunek 4 m.

 5. Estakada nad torami jako przedłużenia Al.Lisa jest konieczna i to od dawna a tym bardziej po zwężeniu Al.Jana Pawła II. Do wykorzystania jest również zapomniany tunel między Żabieńcem a Kuźniczką chociażby z ruchem wahadłowym. Może zróbmy to zamiast place zabaw dla psów itp. fanaberie.

 6. mało kto pamięta ze ulica Partyzantów miała być obwodnica K-K juz w latach 80. tylko projekt został zawieszony z powodu braku zgody na przekop pod torami PKP

 7. W tamtym roku czyli 2017 pisałem własnie o tym problemie na tym forum.Wtedy to remontowano Al.Jana Pawła II ,wypowiedziałem się wtedy negatywnie o zwężaniu drogi.Spadł na mnie grom wypowiedzi że obwodnica jest główną arterią miasta i nie potrzeba alternatywy.Te dwie wypowiedzi Elefanta i doktora nauk potwierdzają że to że coś w tym jest. Może znajdą się teraz osoby które tak fajnie szczekały po tak to trzeba nazwać.(observer,Han solo) zmienili swój nick czy co?
  Drogi komunikacyjne to podstawa i czy to się komuś podoba czy nie.

Skomentuj