Utrudnienia na ulicy Strzeleckiej. Budowa obwodnicy północnej wchodzi w kolejną fazę

3

W związku z prowadzoną budową obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla od dziś możemy spodziewać się utrudnień na ulicy Strzeleckiej.

„Informujemy o planowanym na dzień 23.06.2021 r. wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu – ul. Strzelecka. Czasowa Organizacja Ruchu polegać będzie na zamknięciu pasa i wprowadzeniu ruchu wahadłowego przy wykorzystaniu sygnalizacji świetlnej. Wszystkich kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i podporządkowanie się znakom” – informuje zarządca drogi.

Budowa obwodnicy północnej to największe zadanie inwestycyjne na drogach naszego powiatu od wielu lat. Roboty ruszył rok temu i od tego czasu postępują zgodnie z harmonogramem. Niebawem inwestycja znajdzie się na półmetku.

Budowany odcinek będzie przedłużeniem istniejącej dwujezdniowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w kierunku autostrady A4 o długości około 14,3 km. Od ronda jakie powstanie w ciągu DK40 trasa pobiegnie nowym śladem omijając Sławięcice i Ujazd i włączając się z powrotem do DK40 tuż za granicą województw opolskiego i śląskiego, na terenie gminy Rudziniec. Wartość umowy z wykonawcą wynosi 220 mln zł, a planowany termin zakończenia prac to IV kwartał 2022 r.

3 KOMENTARZE

  1. Ulica Strzelecka? W Kędzierzynie-Koźlu? Czyżby już ruszyła budowa łącznika i ronda przy skrzyżowaniu do instytutu i elektrowni? Jeśli tak to brawa!

Skomentuj